نورد گرم و نورد سرد، تفاوت ها چیست

فلزات فولادی در انواع مختلف با مشخصات ، شکل ها ، گریدها و پایان های مختلف متفاوت هستند. انجمن جهانی فولاد لیستی از بیش از 3500 گرید فولاد دارد و هر گرید ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. در دسترس بودن انواع مختلف گواه آن است که از فولاد می توان در بسیاری از برنامه ها مانند زیرساخت ها ، لوازم خانگی ، قطعات خودرو ، تفاوت استیل 18.10 در برابر استیل 18.8 چیست توربین های بادی و غیره استفاده کرد. نورد گرم و نورد سرد، تفاوت ها چیست؟میلگرد آجدار ۱۶ فایکو A3خصوصیات فولاد را می توان به گونه ای بهبود بخشد که متناسب با کاربرد خاصی باشد و فراتر از ترکیبات شیمیایی باشد. علاوه بر این ، می توان از روند تولید برای تأثیر در استفاده از فولاد استفاده کرد ، حتی اگر مشخصات و درجه محصول مشابه باشد. یکی از این موارد تمایز در فولاد پیش ساخته ، تعیین تفاوت بین فولاد نورد گرم و فولاد نورد سرد است. نورد گرم و نورد سرد، تفاوت ها چیست

 

کارخانه های تولید فولاد در جهان | Tata steel, Home

تفاوت های فولاد نورد گرم و سرد چیست؟

همانطور که از نام آن برمی آید ، تفاوت اصلی بین فولاد نورد گرم و نورد سرد در روند نورد نهفته است. فرآیند نورد گرم با گرما انجام می شود در حالی که روند نورد سرد در دمای اتاق انجام می شود. پل های فولادی – اتصال شهرها و کشورها این روش ها بر عملکرد کلی فولاد منفرد تأثیر دارند. با این حال ، ضروری است که آنها را با سایر مشخصات و درجه های فولاد اشتباه نگیرید. عیارها و مشخصات فولاد تحت تأثیر ترکیبات شیمیایی قرار دارند و مستقیماً به درجه عملکرد فولاد مربوط می شوند. به این ترتیب ، درجه های مختلف فولاد می توانند نورد گرم یا نورد سرد باشند ، و این شامل آلیاژهای فولاد نیز می باشد. نورد گرم و نورد سرد، تفاوت ها چیست

 

هر چقدر که به نظر می رسد واضح است ، توجه به این نکته ضروری است که هر نوع فولادی برای کاربردهای خاص و نه سایر موارد مناسب است. دانستن نوع مناسب فولاد برای استفاده در یک پروژه می تواند عناصر سازنده مس باعث صرفه جویی غیرضروری در مواد اولیه شود. علاوه بر این ، این امر باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما در سایر مراحل می شود. یکی از روشهای درست انجام دادن درک تفاوتهای بین فولاد نورد گرم و نورد سرد است.

فولاد نورد گرم آهن رسان

فولاد نورد گرم نوعی محصول فولادی است سفر از مصنوعات فلزی به فولاد مدرن که با عبور از دمای بیش از حد بالای بیش از 17000F پردازش شده است. این دما بسیار بالاتر از متوسط ​​دمای تبلور مجدد اکثر فولادها است. این فرآیند شکل گیری فولاد را آسانتر می کند و محصول نهایی طبیعی تر است که در پروژه های مختلف کار می کند.

برای ساختن فولاد نورد گرم ، تولیدکنندگان با شمش های بزرگ و مستطیلی شروع می کنند. شمش از یک محفظه حرارتی عبور داده می شود و سپس از آنجا که به صورت رول های بزرگ صاف می شود ، از قبل فرآوری می شود. پس از آن ، در دمای بالا نگهداری می شود زیرا از طریق سری یا غلتک هایی عبور می کند که برای شکل و ابعاد ، پایان لازم را می دهد. فولاد در حالی که هنوز گرم است با سرعت بسیار بالایی از طریق غلطک رانده می شود. فولاد نورد شدهپروفیل های جوش داده شده با لیزر  به داخل سیم پیچ می ریزد و مدتی را می گذارد تا خنک شود تا ورق ساخته شود. برای سایر اشکال و اشکال ، فولاد برش داده شده و بسته بندی می شود. نورد گرم و نورد سرد، تفاوت ها چیست؟

نورد گرم در مقابل فولاد نورد سرد

فولاد با خنک شدن کمی کوچک می شود و از آنجا که فولاد نورد گرم پس از پردازش خنک می شود ، کنترل کمتری بر شکل نهایی وجود دارد. این اشکال باعث می شود برای پروژه هایی که نیاز به دقت دارند مناسب نباشد. قیمت میلگرد راد همدان در تهران فولاد نورد گرم اغلب برای کاربردهایی مناسب است که به ابعاد و اشکال دقیق خاصی احتیاج ندارند. به عنوان مثال ، مناسب ترین کاربردها برای فولاد نورد گرم ، ریل راه آهن و کارهای ساختمانی است.

ویژگی های فولاد نورد گرم

معمولاً شناسایی مشخصات نورد گرم با استفاده از مشخصات زیر آسانتر است. آشنایی با اتوماسیون و صنایع فلزیسطح مقیاس زده شده: سطح فولاد نورد گرم برخی از بقایا را نشان می دهد 4 نوع چدن مهم کدام استکه نتیجه خنک سازی در دمای شدید است.

فولاد نورد گرم در مقایسه با فولاد نورد سرد ارزان تر است زیرا به پردازش کمتری نیاز دارد. ترمز پرس چیست؟ علاوه بر این ، فولاد نورد گرم اغلب فاقد تنش داخلی است که از فرآیندهای سخت شدن ناشی می شود.

نورد گرم در مقابل فولاد نورد سرد

فولاد نورد گرم در پروژه هایی که به مقاومت کلی مواد نیاز دارند در مقابل تحمل ابعاد و پایان سطح ترجیح داده می شود. با این وجود می توان رسوب زدایی را بر روی فولاد نورد گرم انواع لوله های بدون درز ERW ، LSAW در صنعت نفت و گاز با سنگ زنی ، سندبلاست و ترشی حمام اسید انجام داد تا در پروژه هایی که نیاز به اتمام سطح دارند قابل استفاده باشد. فولاد رسوب دار نیز رنگ آمیزی و پوشش سطح را بسیار آسان می کند. نورد گرم و نورد سرد، تفاوت ها چیست؟

1 1 1
1 1 1
1 1 1
1 1 1

نورد گرم و نورد سرد آهن رسان 

فولاد سرد نورد در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir شده چیست ورق نورد فولاد گرم نورد شده چیست مزایای نورد سرد نورد سرد میلگرد نورد گرم چیست ورق نورد گرم نورد چیست فولاد سرد نورد شده چیست آهن پرایس  فولاد گرم نورد شده چیست ورق نورد دستگاه نورد سرد  در وب سایت آهن رسان مزایای نورد سرد نورد چیست فرآیند نورد گرم نورد گرم چیست دستگاه نورد فولاد ورق نورد واحد نورد سرد فولاد مبارکه استند نورد چیست مرکزآهن  در وب سایت مرکز کارخانه نورد سرد فولاد st12 چیست آهن ملل اصفهان  کویل گرم چیست دستگاه نورد فولاد ورق نورد واحد نورد سرد فولاد مبارکه استند نورد چیست کارخانه نورد سرد فولاد st12 چیست کویل گرم چیست

فولاد نورد سرد

فولاد نورد سرد عمدتا فولاد نورد گرم استپروفیل های جوش داده شده با لیزر که پردازش اضافی را طی کرده است. پس از خنک سازی فولاد نورد گرم ، آن را دوباره در دمای اتاق نورد می کنیم تا سطح بهتر و ابعاد دقیق آن را بدست آورد.ز فولاد نورد سرد می توان برای توصیف طیف گسترده ای از فرآیندهای پایان دادن به فولاد استفاده کرد.ورق رنگی و کاربرد آن با این حال ، روش نورد سرد در مورد فولادی اعمال می شود که تحت فشار بین غلتک ها قرار می گیرد. اشکال دیگری که مانند لوله ها و میله ها کشیده می شوند به عنوان “d” شناخته می شوند.نورد گرم و نورد سرد، تفاوت ها چیست