قیمت ناودانی و انواع آن

پروفیل باز با سطح مقطع U، که کاربرد بسیار زیادی در صنعت دارد ناودانی صنعتی است. معمولا به دو صورت ساده و مشبک تولید می‌شود که متشکل از یک سطح افقی با دو بال عمود برآن می‌باشد. در صنعت بیشتر نوع مشبک آن که از ورق گرم گالوانیزه تولید می‌شود، کاربرد دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع نوع صنعتی و روش تولید آن بپردازیم.

ناودانی صنعتی چیست

نوع صنعتی این محصول پرکاربرد از سایز 8 الی 16 وجود دارد که هر سایز تولید شده کاربرد مخصوص به خود را دارد. همانطور که گفته شد در دو نوع ساده و مشبک موجود است. نوع ساده از ورق گرم تولید می‌شود که بیشتر برای ساختن پل‌های عظیم و پالایشگاه ها کاربرد دارد. همچنین نوع مشبک آن از ورق گرم گالوانیزه تولید می‌شود که کاربردی مانند قفسه های فولادی و… دارد.

قیمت ناودانی

نوع صنعتی آن انواع مختلفی مثل استیل، گالوانیزه، آلومینیوم و… دارد که با توجه به نیاز و کاربرد آن مصرف می‌شود. قابل ذکر است که نوع گالوانیزه آن ضد زنگ می‌باشد و در جایی که احتمال خوردگی و زنگ زدگی وجود دارد بهترین گزینه برای استفاده می‌باشد. همانطور که گفته شد در اندازه های بین 8 الی 16 تولید می‌‌‌شود که ارتفاع آن نیز از 30 تا 400 متغییر می‌باشد. در صنعت ساخت و ساز بیشتر برای ساختن قاب‌ها و پایه استفاده می‌شود.

نوع سبک و سنگین ناودانی صنعتی چگونه است

اولین مساله‌ایی که در کاربرد این محصول مورد توجه قرار می‌گیرد این است که برای پروژه مورد نظر نوع سبک لازم است یا نوع سنگین آن؟ و برای انتخاب دقیق‌تر و بهتر لازم است کاربرد و نحوه قیمت گذاری و … را بدانید. حالا به صورت مختصر به بررسی نوع سبک و سنگین آن می‌پردازیم:

نوع سبک آن چیست

وقتی محصول تولید شده وزنی کمتر از آنچه که در جدول استاندارد بین المللی اشتال ذکر شده داشته باشد نوع سبک است و این وزن در قیمت آن تاثیر زیادی دارد. هرچند عوامل بسیاری دیگر در تعیین قیمت آن موثر است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

نوع سنگین آن چیست

از طرفی دیگر نوع سنگین آن است که ابعاد و اندازه های آن با جدول مذکور کاملا مطابقت دارد که نوع سنگین فولادی آن در اکثر کارخانه های داخل ایران مانند شکفته یزد، کارخانه مشهد و… توسط مهندسین و طراحان تولید و به بازار عرضه می‌گردد.

عوامل موثر در تعیین قیمت این محصول چیست

مهمترین عامل در تعیین قیمت، وزن آن است و عوامل دیگری مانند: ابعاد محصول (سایز)، استاندارهای رعایت شده طی فرایند تولید، الگوی جدول اشتال، کارخانه‌های تولید کننده محصول، کاربرد و… نیز بسیار موثر است. همچنین در حال حاظر باید متذکر شویم به علت نوسانات قیمت آهن و دلار هیچ گونه قیمت ثابتی را در ایران نمیتوان برای این محصولات اعلام کرد.

آیا با ناودانی دریایی آشنایی دارید

نوع دیگری از مدل صنعتی این محصول ناودانی دریایی یا همان UNP است. قسمت عمده تولید آن توسط شرکت ‌های خارجی انجام می‌شود. بعد از چندین مرتبه ذوب شدن به درصد بالایی از استقامت و مقاومت در برابر املاح و نمک می‌رسد و کمترین ناخالصی را دارد و در نتیجه گزینه بسیار مناسب برای ساخت اسکله‌های دریایی و کشتی‌ها محسوب می‌شود. البته نام دیگر این محصول ناودانی اروپایی است که در مقایسه باسایر محصولات وزن بیشتری دارد به همین دلیل در پروژه‌های بسیار عظیم ویا ساخت و سازهای صنعتی کاربرد دارد. این نوع ناودانی به صورت تیک یا جفت در باد بندها، تیرها و به صورت جفت در ستون ها به کار می‌رود.

فرآیند تولید ناودانی صنعتی در کارخانه های تولیدی چگونه است

شمش‌‌‌‌‌‌‌‌های آهن بعد از انتقال به کارخانه برای تولید ناودانی توسط جک‌های هیدورلیکی به ترتیب در درون کوره‌ها قرار می‌‌‌گیرند و با دمای بالای 1100 درجه سانتی گراد آماده نورد می‌‌‌‌‌شوند سپس وارد خط تولید شده و طی سه مرحله: ابتدا از قطر شمش‌ها کم می‌شود و به طول آنها اضافه می‌شود، بعد از این مرحله یعنی مرحله دوم بر روی 10 تا 18 استند قرار می‌گیرند تا مشخص شوند و در مرحله آخر و سوم با قیچی مخصوص که برای اندازه طول آنها به کار می‌رود، به طول های مشخص شده برش داده می‌شوند مثلا به طول 12 یا 16برش می‌خورد.

روش تولید انواع صنعتی آن چگونه است

این محصول صنعتی نیز مانند دیگر پروفیل ها به دو روش پرسی و فابریک تولید می‌شود. در روش پرسی ورق فولادی توسط دستگاه رول فرمینگ پرس می‌شود و به شکل ناودانی خارج می‌شود و در روش فابریک از همان ابتدا ورق به صورت ناودانی تولید می‌‌‌‌‌‌‌‌شود که به دو دسته سرد و گرم تقسیم می‌‌‌شود.

قیمت ناودانی

قالب این محصول از چیست

معمولا قالب این محصول صنعتی تیرچه است. یعنی از ورق 4 میل برای ساخت استفاده می‌شود البته با طول‌های متفاوت و طولانی که بیشترین کاربرد در سقف ساختمان‌ها دارد.

در ادامه یادآور می‌شویم نوع پلاستیکی این محصول برای تسمه، قطعات خودرو، پروفیل های درب و پنجره و… استفاده می‌شود که با توجه به تنوع رنگ آن بسیار مورد پسند می‌باشد. اندازه نوع پلاستیکی آن از 1 الی 50 میلیمتر موجود است. در هنگام خرید این نوع محصول با توجه به کاربرد آن حتما باید به کیفیت مواد اولیه در حین تولید و میزان مواد افزودنی به آن بسیار دقت کرد.

قیمت ناودانی در آهن رسان

قیمت ناودانی شیروانی را در مقایسه با قیمت ناودانی ۸ و در جدول وزن ناودانی می توانید در سایت www.ahanresan.ir ببینید. اینجا قیمت ناودانی 16 اصفهان را طبق نرخ کارخانه به اطلاع شما می رسانیم و در سایت آهن رسان نسبت به قیمت ناودانی اهواز و نوسانات قیمت ناودانی 10 سبک همچنین قیمت ناودانی سنگین می توانید ویزگی های مهم در رابطه با قیمت ناودانی ۱۲ برای استعلام فوری قیمت آهن و قیمت ناودانی اصفهان می توانید سایت ahanresan را بررسی کنید. در اینجا قیمت نبشی 10*10 را با قیمت ناودانی سنگین می توانید درون نمودار مشاهده کنید و وزن ناودانی شکفته را در کنار وزن ناودانی 6 می بینید. در آهن رسان قیمت ناودانی 200  را با در نظر گرفتن ،وزن ناودانی شکفته ،  قیمت ناودانی سنگین و قیمت ناودانی اصفهان قابل مشاهده است. برای خرید انواع محصولات فولادی و فلزی و اطلاع از قیمت ناودانی 10 سبک به سایت آهن رسان سر بزنید و قیمت ناودانی شیروانی را مورد توجه قرار دهید. قیمت ناودانی 200 در کنار قیمت ناودانی 4 و قیمت ناودانی 16 اصفهان می توان وزن محصول را طبق فرمول محاسبه کرد. قیمت نبشی ۴ و  قیمت نبش و ناودانی را در میان جداول لیست قیمت آهن ساختمان سازی و قیمت آهن آلات در بندرعباس را در آهن رسان بر اساس نرخ مصوب کارخانه بخرید. قیمت نبشی ۳ در مشهد را با کمترین نرخ و  قیمت لحظه ای آهن و میلگرد را بر اساس هر کیلو  قیمت نبشی شماره ۸ را از کارخانه مستقیما تهیه کنید. بازرگانی آهن و  قیمت آهن را نمودار قیمت آهن آلات را برای قیمت آهن کیلویی جهت دریافت آخرین اخبار درمورد  قیمت آهن در مشهد و قیمت ناودانی 4 و قیمت ناودانی 200 و  قیمت ناودانی اصفهان می توانید آهن رسان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. قیمت ناودانی اصفهان، قیمت ناودانی سنگین، قیمت ناودانی 200، قیمت ناودانی گالوانیزه، وزن ناودانی شکفته، قیمت ناودانی شیروانی، قیمت ناودانی 4، قیمت ناودانی سبک

آیا این محصولات از ایران صادر می‌شود

در چند سال اخیر با توجه به گسترش و رونق تولیدات داخلی، آنچه از این دسته از محصولات در داخل کشور تولید می‌‌شود خوشبختانه پاسخگوی نیاز داخلی می‌باشد البته این به معنی نیست که اصلا واردات این محصول صورت نمی‌گیرد، بلکه به این معناست که به مقدار قابل توجهی کم شده است. ولی چون در حال حاضر در داخل با رکود اقتصادی شدید مواجه هستیم تولید کنندگان این محصول برای صادر کردن به مشکلاتی برخورد کرده‌اند که امید می‌رود درآینده نزدیک این مشکلات حل و برطرف شود. کشورهای همسایه مثل افعانستان، عراق، پاکستان و کشورهای حوزه دریای خزر به صادرات این محصول از ایران نیازمند هستند .

در پایان متذکر می‌شویم برای دانستن قیمت ناودانی آهن رسان با توجه به نوع کاربرد خود حتما با کارشناسان خبره در این امر مشورت نمایید.