روش های قیمت گذاری میلگرد

قیمت میلگرد

برای اطلاع از قیمت میلگرد در آهن رسان کافی است همین عبارت را در اینترنت جست‌وجو کنید تا از طریق وب‌سایت شرکت های تأمین کننده آهن، از قیمت میلگرد امروز مطلع شوید. برای خرید میلگرد از آهن فروشان معتبر نیز جست جو در اینترنت راه حل مناسبی است. امروزه تقریباً تمام کسب و کارها نیاز به فعالیت در بستر اینترنت دارند. میلگرد انواع مختلفی دارد. انواع مختلف میلگرد کاربردهای مختلفی نیز دارد. انواع مختلف میلگرد دارای ویژگی های مختلفی نیز هستند. به همین ترتیب انواع مختلف میلگرد دارای قیمت متفاوتی نیز می باشند.

انواع میلگرد

فاکتورهای زیادی برای دسته بندی انواع میلگرد وجود دارد. بر حسب شکل و ظاهر می توان دو نوع میلگرد معرفی کرد: 1 – میلگرد ساده 2- میلگرد آج دار

قیمت میلگرد

میلگرد های آجدار همیشه گزینه بهتر و مناسب تری برای آرماتور بندی و تقویت بتن هستند. آج های سطح میلگرد که خود انواع مختلفی دارند، باعث می شوند که میان بتن و میلگرد (فولادی) چسبندگی بهتر و بیشتری ایجاد شود. هرچه میزان این چسبندگی بیشتر باشد، مقاومت برشی، خمش و مقاومت در برابر ترک خوردگی در بتن نیز بیشتر می شوند.

در مواردی که نیاز به جوشکاری میلگردها باشد، استفاده از میلگرد بدون آج (میلگرد ساده یا میلگرد نرم) مناسب تر است. انجام عملیات ماشینکاری، آهنگری و جوشکاری بر روی میل گرد ساده راحت تر و اصولی تر است.

از نظر روش ساخت نیز دو دسته می توان مشخص کرد: 1- میلگرد آلیاژی (میلگردی که به روش آلیاژی تولید می شود) 2- میلگرد ترمکس (میلگردی که به روش ترمکس ساخته می شود)

معمولاً خصوصیات مکانیکی و شیمیایی میلگرد ترمکس بهتر است و استحکام بالاتری دارد. در حالی که سختی و استحکام میلگرد ترمکس تنها برای مصارف خاص مناسب است. استفاده از میلگرد ترمکس برای مناطق زلزله خیر پیشنهاد نمی شود.

جنس میلگرد نیز می تواند عاملی برای دسته بندی انواع آن باشد. در بازار می توان میلگردهایی از جنس فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ، فولاد گالوانیزه، با پوشش اپوکسی، از جنس فایبرگلاس یا میلگردهای کامپوزیتی پیدا کرد. قیمت میلگرد در این دسته ها با هم فرق دارد. مطمئناً میلگرد فولاد کربنی ساده ارزان تر از میلگرد استنلس استیل است، میلگرد فایبرگلاس و میلگرد کامپوزیتی نیز به خاطر تفاوت قیمت در مواد سازنده، دارای قیمت متفاوتی هستند.

قیمت امروز میلگرد در بازار

احتمال اینکه قیمت روز میلگرد در بازار آهن آلات با قیمت دو روز قبل و یا با قیمت دو روز بعد متفاوت باشد زیاد است. نوسان هایی در نرخ میلگرد آجدار و ساده وجود دارد که دلایل متعددی می تواند داشته باشد. با تغییر نرخ دلار و ارز، نوسان در بازار طلا و سکه، نوسان در بازار نفت، وقایع و مناسبت های سیاسی و جهانی، شرایط فصلی و میزان تقاضا می تواند موجب تغییر قیمت و نوسان در بازار آهن آلات شود.

خریداران و مصرف کنندگان میلگرد و دیگر محصولات فلزی و فولادی برای اطلاع از آخرین قیمت ها و خرید میلگرد با تأمین کنندگان معتبر و با سابقه تماس بگیرند و ضمن استعلام قیمت مقاطع فولادی، مشاوره تخصصی در زمینه آهن و فولاد را دریافت کنند.

برای اینکه قیمت کف بازار و خرید به قیمت کارخانه انجام شود نیز می توان از طریق آهن فروشانی با سابقه و اعتبار بالا اقدام کرد.

مشخصات میلگرد درآهن رسان

میلگردها بر اساس نوع، جنس و کاربردی که دارند دارای خصوصیاتی هستند. مهم ترین ویژگی های یک میلگرد می تواند شامل ابعاد، قطر میلگرد، وزن میلگرد، جنس میلگرد، آلیاژ میلگرد، خصوصیات مکانیکی و شیمیایی میلگرد، روش ساخت، کارخانه سازنده و استاندارد ساخت باشد.

اگر در لیست مشخصات میلگرد در کنار نام آن علامت N را مشاهده کردید، به این معناست که فولاد به کار رفته برای ساخت میلگرد، خام و نو است در حالی که علامت W به معنای این است که برای ساخت میلگرد از فولاد ریخته گری استفاده شده است.

میلگرد ساده که به آن میلگرد نرم نیز گفته می شود دارای حدود 24 درصد کربن در ترکیب شیمیایی خود است. از طرفی 60 درصد سیلیسیم نیز باعث شده تا این فولاد نرم تر و مقاومت کششی پایین تری داشته باشد. میزان تنش جاری در میلگرد ساده 2300 kg/cm2 و میزان تنش گسیختگی آن حدود 3800kg/cm2 است. همانطور که گفته شد این فولاد نرم است و میزان تغییر شکل نسبی پلاستیکی آن حدود 25 درصد است. این در حالی است که میزان تغییر شکل در میلگرد آجدار نوع A2 و A3 به ترتیب 19 و 14 درصد است.

کارخانه های تولیدکننده میلگرد

در ایران کارخانه هایی که میلگرد تولید می کنند معمولاً آن را در سایزهای بین 8 تا 32 میلی متر می سازند. در این میان کارخانه هایی مثل فولاد خراسان (میلگرد نیشابور) به خاطر تجهیزات و ماشین آلاتی که دارد، می تواند میلگردهایی با سایزهای بزرگ تر هم تولید کند؛ بنابراین می توان در بازار میلگرد با سایز 6 تا 50 را پیدا کنید.

قیمت میلگرد

میلگردهایی که دارای سایزهای خیلی کمتر هستند، به عنوان مفتول شناخته می شوند. میلگردهای کمتر 15 میل را به صورت کویل هم بسته بندی می کنند و میلگردهایی که دارای سایز بزرگ تر 15 میلی متر هستند به صورت شاخه تولید و بسته بندی می کنند.

بر اساس اطلاعاتی که توسط کارخانه های تولیدکننده میلگرد ارائه شده است، می توان گفت کارخانه میلگرد نیشابور میلگردهایی با سایز بین 10 تا 50 میلی متر، کارخانه شاهین بناب میلگردهایی با سایز بین 8 تا 32 میلی متر، کارخانه میلگرد ظفر بناب میلگردهایی با سایز بین 8 تا 14 میلی متر، کارخانه میلگرد راد همدان در سایزهای 8 تا 32، کارخانه ذوب آهن اصفهان میلگردهایی با سایزهای بین 8 تا 36 میلی‌متر، کارخانه فولاد شهر کرد میلگردهایی با سایز های 10 تا 40 میلی‌متر، کارخانه فولاد درپاد تبریز میلگردهایی با سایز بین 8 تا 32 میل متر، کارخانه میلگرد نوین گستر در سایز های بین 8 تا 32 میلی متر تولید می کنند.

کاهش قیمت میلگرد امروز را در سایت آهن رسان شاهد هستیم می توانیم مشاهده کنیم که قیمت میلگرد ۱۴امروز و قیمت میلگرد ۱۶ نسبت به قیمت میلگرد ۱۶ میانه قابل مقایسه است. در سایت ahanresan انواع مقاطع فولادی و فلزی در ابعاد و اندازه های مختلف به همراه  قیمت میلگرد بناب و قیمت میلگرد اصفهان 14، قیمت میلگرد ۸ بناب، نمودار قیمت میلگرد، قیمت میلگرد میانه ارائه شده است. آهن رسان به عنوان مرجع معتبر و قابل اعتماد ارائه دهنده لیست قیمت آهن اصفهان و قیمت آهن می باشد که قیمت میلگرد ۱۴امروز را نیز در کنار جدول قیمت میلگرد ۱۶ و در آهن رسان قیمت میلگرد سایز 8، تمام محصولات آهنی مثل قیمت میلگرد اصفهان و قیمت میلگرد ۱۶ میانه در نمایش نمودار قیمت میلگرد است. سایت www.ahanresan.ir از جمله سایت های مهم در زمینه معرفی نمودار قیمت آهن آلات و قیمت میلگرد ذوب آهن به روز، قیمت میلگرد اهواز،  قیمت میلگرد ۱۶زاگرس و قیمت آهن در مشهد است. قیمت میلگرد نیشابور آیا می دانید که قیمت میلگرد ۱۶ میانه بر اساس وزن و سایر مشخصات فنی و مکانیکی ارائه می شود. آهن رسان قیمت لحظه ای آهن و میلگرد امروز بر اساس هر کیلو قیمت آهن تعیین می شود که قیمت میلگرد در اردیبهشت ۱۴۰۰ دارای نوساناتی بوده است که دلایل مختلفی داشته است در این تحلیل می توانیم ضمن قیمت آهن ساختمان سازی و آهن رسان ارائه قیمت میلگرد 15 اردیبهشت 1400 به لیست قیمت آهن آلات در بندرعباس مراجعه کنیم. امروز قیمت میلگرد فوری را در کنار قیمت میلگرد نیشابور در بجنورد مشاهده کنید. همچنین با ارائه قیمت آهن در آهن رسان می توانید استعلام فوری قیمت میلگرد میانه و قیمت میلگرد ۱۶ میانه را داشته باشید. فروش میلگرد زیر قیمت بازار در برابر و قیمت قوطی آهن و قیمت میلگرد بناب قابل مقایسه است زیرا قیمت میلگرد ذوب آهن به روز به نسبت سایر کارخانه ها کمتر است.

خرید میلگرد باکیفیت

برای خرید میلگرد از آهن رسان از بازار آهن آلات همواره اطلاع از تأمین کنندگان برتر، آهن فروشان باسابقه، اطلاع از وضعیت بازار، آشنایی با کارخانه ها و تولیدکنندگان برتر انواع میلگرد، میزان میلگرد مصرفی مورد نیاز برای پروژه مورد نظر، آشنایی با خصوصیات مکانیکی میلگرد و بررسی فاکتورهای زیاد دیگری که معمولاً توسط مهندسین سازه و عمران مورد توجه قرار می گیرد، لازم و ضروری است.