محاسبه قیمت ورق آلیاژی a516

ورق‌های آلیاژی a516 از جمله مصالح بسیار مهم در طراحی و ساخت تجهیزات گوناگون در شرایط عملیاتی دما و فشار بالا است که در آن از ترکیبات شیمیایی گوناگونی مانند نیکل، کربن، کروم، مولیبدن، و… استفاده می‌شود. قیمت ورق آلیاژی a516 در آهن رسان استفاده از درصدهای مشخص در ساخت ورق a516 می‌تواند استحکام و مقاومت  بسیار بالای آن را به خوبی تضمین کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی بیش‌تر ورق‌های a516، انواع گریدهای آن، و همچنین کاربرد آن در صنایع گوناگون بپردازیم. با ما همراه شوید.

ورق آلیاژی a516 چیست

خرید ورق آلیاژی a516 محصولی از خانواده ورق‌های فولادی است. ورق‌های آلیاژی در واقع از انواع ورق‌های فولادی هستند که دارای ترکیب‌های شیمایی متفاوتی از ورق آهنی (یا همان ورق ST37) هستند. ورق‌های آلیاژی معمولاً با کمک فرایند نورد گرم ساخته می‌شوند. استفاده از ترکیب‌های شیمیایی مختلف در این محصولات موجب خواص و ویژگی‌های مختلف در هر یک می‌شود؛ به همین دلیل نیز ورق‌های آلیاژی کاربردهای بسیار گوناگونی دارند. ورق a516 در دسته ورق‌های گرم قرار می‌گیرد. البته این محصول را می‌توان در یک دسته کلی‌تر با نام ورق‌های آتشخوار نیز قرار داد. نام آتشخوار به دلیل مقاومت بالای این ورق‌ها در مقابل حرارت و آتش برگزیده شده است. ورق آلیاژی a516 در 4 گرید مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود که این 4 گرید اصلی به شرح زیر هستند:

هر یک از گریدهای ورق a516 در ترکیبات شیمیایی استفاده شده تفاوت‌های جزئی‌ با یکدیگر دارند؛ اما همین تفاوت جزئی موجب بروز خواص مختلف و متفاوت میان هر دسته و در نتیجه کاربردهای گوناگون برای آن‌ها می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که در زمان خرید چنین محصولاتی به گواهینامه‌های معتبر ارائه شده توجه داشته باشید. گواهینامه‌های معتبر محصول مورد نظر را از نظر ترکیبات شیمیایی و همچنین ویژگی‌های مکانیکی (مانند استحکام کششی که به اختصار ksi نشان داده می‌شود) تایید می‌کنند. در ادامه به بررسی بیش‌تر این محصول و کاربردهای آن نیز خواهیم پرداخت.

محاسبه قیمت ورق آلیاژی a516

مشخصات گریدهای مختلف ورق a516

یکی از مواردی که باید به طور ویژه به آن توجه شود، خصوصیات و کاربردهای متفاوت گریدهای مختلف قیمت ورق آلیاژی a516 است. همانطور که پیش‌تر گفتیم هر یک از گریدهای گفته شده (55، 60، 65، 75) از درصدهای مختلفی از ترکیبات و مواد شیمیایی استفاده کرده و به همین دلیل ویژگی‌های متفاوت و کاربردهای مخصوص به خود را دارند. در ادامه به بررسی ویژگی‌های هر یک از این گریدها خواهیم پرداخت:

محاسبه قیمت ورق آلیاژی a516

ورق a516چه کاربردهایی دارد

به واسطه استفاده از ترکیبات شیمیایی مختلف در این ورق‌ها و بروز خواص گوناگون، از این محصول به صورت وسیع در ساخت مخازن حرارتی با دمای کاری بالا استفاده می‌شود. این دسته از مخازن به صورت عمده در صنایع نفت، پتروشیمی، و همچنین گاز مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای تولید مخازن حرارتی، ورق باید در اولین مرحله خم شود. برای خم کردن ورق‌ها نیز از سه غلتک کمک گرفته می‌شود. در بخش‌های ابتدایی و انتهایی این مخازن از قطعه‌هایی با نام عدسی استفاده می‌شود. پس از اتمام مراحل ابتدایی، به کمک جوشکاری میان قسمت‌های مختلف مخزن اتصال برقرار می‌شود. توجه شود که درزهای اتصال بخش‌های مختلف باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند؛ زیرا در صورت بروز خطا عملکرد مخزن ضعیف شده و احتمال بروز خسارت‌های جدی در مخزن افزایش پیدا خواهد کرد.قیمت ورق A516 امروز

قیمت ورق a516، ورق a516 اکسین، ورق a516 گرید 70، آهن رسان برای ارائه قیمت به نرخ کارخانه قیمت ورق a516 gr 70، وزن ورق a516، کاربردهای رایج و مهم  برای قیمت ورق st52، قیمت ورق a283 gr c، آهن رسان قیمت ورق st52 اکسین اهواز، برای استعلام فروی و آنلاین  قیمت ورق a516، ورق a516 اکسین، قیمت ورق a516 gr 70، برای دریافت اطلاعات کامل در مورد ورق a516 گرید 70، قیمت ورق a283 gr c،سایت www.ahanresan.ir را دنبال کنید  قیمت ورق st52، قیمت ورق آهن، قیمت ورق st52 اکسین اهواز به نرخ کارخانه فولاد مبارکه و اهواز ، ورق a516، قیمت ورق a516، قیمت ورق a516 gr 70، در ahanresan می توانیدورق a516 گرید 70، را در کمترین زمان ممکن ممکن برای قیمت ورق st52، قیمت ورق آهن،کاربرد قیمت ورق st52 اکسین اهواز، آهن رسان قیمت ورق a283 gr c، ورق a516 چیست، خصوصیات رایج برای قیمت ورق st52، وزن ورق a516، برای استعلام فوری  قیمت ورق آتشخوار، لوله a516، ورق a516 اکسین، آهن رسان جهت قیمت ورق a516، قیمت ورق st52 وارداتی، محاسبه  قیمت ورق st52 اکسین اهواز، بررسی جدول و نمودار مشخصات ورق st52، قیمت ورق st37، ورق st52 چیست، جهت مشاهده  نمودار قیمت ورق سیاه، قیمت ورق آهن، به شبکه های اهن رسان برای قیمت میلگرد st52 با ما همراه باشید.

از دیگر کاربردهای ورق‌های a516 می‌توان به تولید مخازن تحت فشار، مخازن ذخیره و نگهداری سیالات شیمیایی، و همچنین انواع بویلرهای اشاره داشت. یکی از دلایل استفاده از این ورق‌ها در ساخت مخازن، دوام و استحکام و همچنین انعطاف‌پذیری بالای این محصولات است. به دلیل اینکه درصد بالایی از فرایندهای شیمیایی در صنایع پتروشیمی تحت فشار و دمای بالا انجام می‌شوند، مقاومت نسبت به ترک‌خوردگی، زنگ‌زدگی، شکست، ایجاد رسوب، و همچنین قابلیت تمیزکنندگی مخازن با محلول‌های شتشودهنده مخصوص از مهم‌ترین ویژگی‌هایی هستند که به آن‌ها توجه می‌شود. استفاده از ورق a516 انتخابی است که می‌تواند تمام این انتظارات را به خوبی برآورده کند.خرید ورق A516