آلیاژهای فولادی

اگر تا به حال فکر کرده اید که متداول ترین فلز در جهان چیست ، ممکن است تعجب کنید (یا برای آن موضوع تعجب نکنید) که فولاد آن است. فولاد محکم است و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از اشیا که من و شما به طور منظم با آنها ارتباط برقرار می کنیم از فولاد ساخته شده اند. با این حال ، با محبوبیت و کاربرد آن ، بسیاری از مردم نسبت به خواص ، پیچیدگی ها و کاربردهای مختلف فولاد بی اطلاع هستند. روش های قیمت گذاری میلگرد اگر این مورد برای شما درست باشد ، به احتمال زیاد در این پست اطلاعات جالبی خواهید یافت. فولاد اگر اهل فن هستید ، فولادی که در هر یک از این چهار طبقه بندی طبقه بندی شود ، آلیاژ است ، اما این چیزی نیست که من در اینجا صحبت می کنم. “فولاد آلیاژی” با “آلیاژهای فولاد” متفاوت است. بنابراین ، فولاد آلیاژی چیست؟ فولاد آلیاژی فولادی است که حدود 5٪ از عناصر آلیاژی را در ترکیب خود داشته باشد. این عناصر آلیاژی می تواند شامل منگنز ، کروم ، وانادیوم ، نیکل و تنگستن باشد. افزودن عناصر آلیاژی قابلیت کلی ماشینکاری و مقاومت در برابر خوردگی را افزایش می دهد.

از فولاد آلیاژی معمولاً برای ساخت لوله ها به ویژه لوله هایی برای کاربردهای مرتبط با انرژی استفاده می شود. همچنین در ساخت عناصر گرمایشی در لوازم خانگی مانند توستر ، ظروف نقره ، قابلمه و قابلمه و ظروف مقاوم در برابر خوردگی استفاده می شود.آشنایی با انواع تیرآهن و قیمت آن ها آنچه باید در مورد آلیاژهای فولاد بدانید من امیدوارم که شما درک بهتری از فولاد داشته باشید و چهار گروه فولاد اغلب به فولاد ضد زنگ ، فولاد کربن ، فولاد ابزار و فولاد آلیاژی تقسیم می شوند. اگر می خواهید در مورد فولاد ضد زنگ اطلاعات بیشتری کسب کنید ، در صورت تمایل یک نسخه رایگان از روزنامه سفید فولادی ما را بارگیری کنید:

ریشه های آلیاژهای فولادی امروز

فولاد ابتدا با استخراج سنگ آهن از زمین ، ذوب سنگ معدن در کوره برای از بین بردن ناخالصی ها و افزودن کربن ساخته شد. روند ساخت فولاد امروز شامل بازیافت فولاد موجود است. این که از زمین استخراج شده یا بازیافت شود ، فولاد ترکیبی از آهن و کربن است. به عنوان یک ماده 100٪ قابل بازیافت ، محدودیتی در تعداد استفاده مجدد و استفاده مجدد از فولاد وجود ندارد. طبق موسسه آهن و فولاد آمریکا ،

“کوره های فولاد سازی آمریکای شمالی نزدیک به 70 میلیون تن قراضه فولاد خانگی در تولید فولاد جدید مصرف می کنند … با استفاده از قراضه های فولادی برای تولید فولاد جدید ، صنعت فولاد آمریکای شمالی انرژی ، انتشار ، مواد اولیه و منابع طبیعی را حفظ می کند.” به علاوه ، بازیافت فولاد منجر به افت کیفیت یا قدرت نمی شود.

 

گروه های فولادی: ضد زنگ ، کربن ، ابزار و آلیاژ

هنگامی که برای اولین بار سعی می کنید فولاد را درک کنید ، آسان است که غرق شوید. و این تا حدی به این دلیل است که فولاد از چهار گروه مجزا ساخته شده است. با درک کمی از این گروه ها ، اطلاعات مربوط به فولاد را کمی قابل هضم خواهید یافت. این چهار گروه ضد زنگ ، کربن ، ابزار و آلیاژ هستند و براساس ترکیبات شیمیایی گروه بندی می شوند.

فولاد ضد زنگ آهن رسان

فولاد ضد زنگ به عنوان مقاوم در برابر خوردگی در بین چهار گروه شناخته شده است. فولاد ضد زنگ به طور معمول شامل کروم ، نیکل یا مولیبدن است که این آلیاژها حدود 11-30 درصد از فولاد را تشکیل می دهند. محاسبه قیمت ورق st52 به فولاد ضد زنگ نیاز دارید؟ قیمت سریع دریافت کنید از بین چهار گروه فولاد ، فولاد ضد زنگ شناخته شده ترین است. این ماده معمولاً در جابجایی مواد غذایی ، فرآوری مواد غذایی ، ابزار پزشکی ، سخت افزار و لوازم خانگی استفاده می شود.

انواع فولاد وزن متریال
فولاد آلیاژی 210 فولاد
فولاد ضدزنگ 28/85 فولاد زنگ نزن
فولاد اسیدی 2222 فولاد اسیدشویی

 

فولاد کربن آهن رسان

فولاد کربن و فولاد ضد زنگ همان مواد اساسی آهن و کربن را دارند ، اما ترکیب ترکیب آنها در آلیاژ است. فولاد کربن دارای آلیاژ زیر 10.5 درصد است. معمول است که می بینیم فولاد کربن به سه زیر مجموعه تقسیم می شود:  علم پشت جوشکاری التراسونیک فولاد کم کربن (0.03-0.15٪ کربن) ، فولاد کربن متوسط ​​(0.25٪ -0.50٪ کربن) و فولاد کربن بالا (0.55٪ -1.10٪ کربن). آنچه باید در مورد آلیاژهای فولاد بدانیدبا افزایش درصد کربن ، خم شدن یا جوشکاری فولاد سخت تر و دشوارتر می شود. فولادهای کم کربن معمولاً به دلیل داشتن هزینه های تولید پایین ، شکل پذیری بیشتر و افزایش سهولت استفاده در ساخت ، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. میلگرد آجدار ۲۲ ظفر بناب A3 فولادهای کم کربن تحت تنش به احتمال زیاد تغییر شکل می دهند ، در حالی که فولادهای پر کربن بیشتر منجر به شکستن تحت فشار می شوند. از فولادهای کم کربن معمولاً در صفحات بدنه اتوماتیک ، پیچ و مهره ها ، لوازم جانبی ، لوله های بدون درز و صفحه های فولادی استفاده می شود.

آلیاژهای فولادی در آهن رسان 

جدول انواع فولاد کاربرد آلیاژ آهن رسان https://ahanresan.ir/the-most-widely-used-steel-alloys/ فولاد انواع آلیاژهای فولاد انواع فولاد ck آیا فولاد آلیاژ است عنصر آلیاژی مهم برای فولاد در جدول فولاد آلیاژی اصفهان آلیاژ فولاد زنگ نزن انواع فولاد و کاربرد آنها pdf در کتاب علمی و پروهشی گروه آهن رسان آلیاژ فولاد از چه موادی ساخته شده است آلیاژ فولاد چیست کاربرد آلیاژ فولاد جدول انواع فولاد آلیاژ فولاد چیست علوم هفتم انواع آلیاژهای فولاد انواع فولاد ck قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت هر کیلو آهن دست دوم ۱۴۰۰ علت افزایش قیمت آهن آلات کاهش قیمت آهن امروز آهن آنلاینشرکت های فروش آهن آلات خرید اهن الات از کارخانه قیمت اهن در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

فولاد ابزار

محتوای کربن فولادهای ابزار بین 0.5 تا 1.5 درصد است. فولاد ابزار حاوی مواد افزودنی دیگری از جمله تنگستن ، کروم ، وانادیوم و مولیبدن است. فولادهای ابزار به دلیل سختی و توانایی نگه داشتن لبه برش در دمای بالا شناخته شده اند. میلگرد آجدار ۱۴شاهین بنابA3 این ، همراه با مقاومت در برابر سایش و تغییر شکل ، باعث می شود فولاد ابزار کاملاً مناسب برای استفاده در ماشینکاری و ساخت ابزار باشد.آنچه باید در مورد آلیاژهای فولاد بدانید.