محاسبه قیمت ورق A283

قیمت ورق A283

ورق آلیاژی A283 نوعی ورق فولادی است که از آن برای ساخت مخازن تحت فشار استفاده می شود به همین دلیل نام این ورق در بازار به نام ورق مخزنی شناخته می شود. قیمت ورق A283 در آهن رسان در بازار بر اساس کارخانه سازنده استاندارد ساخت وزن و ویژگی‌های آن قابل بررسی است. برای خرید ورق آلیاژی A283 لازم است اطلاعاتی بدست آورید تا این ورق آلیاژی مهم را با کیفیت و با قیمت مناسب خریداری نمایید. در ادامه مطلب در مورد ویژگی های فنی و مکانیکی ورق A283 صحبت می‌کنیم و روش ساخت انواع ورق های فولادی را به شما خواهیم گفت با ما همراه باشید.

انواع ورق فولادی در آهن رسان

در یک دسته بندی کلی دو نوع ورق فولادی وجود دارد ورق‌های فولادی صنعتی و ساختمانی ورق صنعتی معمولاً ورق آلیاژی است یعنی در ترکیب شیمیایی آن تغییراتی ایجاد شده تا ویژگی‌های خاصی پیدا کند و معمولاً در صنایع سنگین مورد استفاده قرار می گیرد از انواع ورق آلیاژی می توان به ورق آلیاژی A515,A283,MO40,CK45,ST52,ST44,Delidor,hardox,A6 و غیره اشاره کرد.

ورق آلیاژی A283 شباهت زیادی به ورق آلیاژی A516 دارد؛ اما لازم است بدانید ورق A516 مقاومت بالاتری در برابر حرارت دارد و در شرایط سخت تاب آوری بیشتری دارد بنابراین ورق A283 کاربردهای معمولی‌ترین نسبت به ورق آلیاژی A516 دارد. از ویژگی های آن قابلیت خم کاری و حواس جوشکاری بالا می باشد. در کارخانه این ورق در چهار استاندارد و ۴ گرید A, B, C و D تولید و عرضه می‌شود.

این استانداردها در میزان عناصر سازنده با هم تفاوت دارند بنابراین خواص مکانیکی و شیمیایی و فنی آن‌ها نیز با هم متفاوت است؛ بنابراین قیمت ورق A283 در گرید های مختلف با هم تفاوت دارند.

کارخانه های تولید کننده ورق A283

در ایران مهم‌ترین کارخانه های تولید کننده ورق آلیاژی A283، کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، کارخانه اکسین اهواز و فولاد کاویان است؛ اما بخشی از نیاز صنایع به این ورق آلیاژی از طریق واردات تأمین می شود. معروف ترین کارخانه های خارجی از کشورهای کره اوکراین روسیه آلمان هلند و بلژیک می باشد. در کارخانه‌ها ورق آلیاژی مخزنی معمولاً در چهار گرفت و در ضخامت‌های بین ۵ تا ۷۰ میلی‌متر تولید می‌شوند عرض ورق های تولیدی معمولاً ۱۵۰۰ و ۲۰۰۰ میلی‌متر می باشد طول آن‌ها در حدود ۶ متر رایج‌تر است. این ورقه فولادی هم به صورت رول و هم به صورت شیت یا فابریک ساخته می شود.

قیمت ورق A283

کاربردهای ورق فولادی A283

گفتیم که این ورقه فولادی از انواع ورق های آلیاژی است همچنین به خاطر ویژگی آن و مقاومت در برابر حرارت و فشار به عنوان ورق مخزنی نیز شناخته می شود از مهم‌ترین کاربردهای ورق آلیاژی A283 استفاده در ساخت مخزن نفت و گاز پتروشیمی کشتی سازی اسکلت سازی دیواره ماشین‌آلات قطعات صنعتی و امثال این‌ها است. در صنایع و بازار آهن آلات این ورق را با نام ورق آتشخوار و یا ورق مخزنی می شناسند. از کاربردهای دیگر ورق A283 گرید C می‌توان به استفاده از آن در ساخت و ساز ساخت ادوات صنعتی فلزی در صنایع نفت گاز و پتروشیمی ساخت استوانه های انبارها و مخازن نفت و گاز ساخت انواع تیرآهن هاش و تیر ورق های مستحکم برای استفاده در پل سازی و راهسازی ساخت ستون‌های نگهدارنده برای تمام سازه های فلزی سنگین و ساخت دکل جرثقیل های تلسکوپی و سقفی اشاره کرد.

ویژگی های فنی و مکانیکی ورق آلیاژی A283

به سراغ ترکیب شیمیایی فولاد A283 می‌رویم و عناصر سازنده آن را مورد بررسی قرار می دهیم. این فولاد در گرید های مختلف از عناصر کربن و سیلیسیم منگنز گوگرد فسفر و مس ساخته شده است البته این بدان معنا نیست که عناصر دیگر نداشته باشد ولی عناصر دیگر به مقدار خیلی ناچیز و قابل چشم پوشی هستند.

به ترتیب در گرید A یعنی

A283_Gr A

A283_Gr B

در ورق آلیاژی A283_Gr C و در A283_Gr D نیز ترکیب شیمیایی دقیقا مشابه دو گرید قبلی است با این تفاوت که درصد میزان کربن در گرید C حدود 0.24% و درصد مقدار کربن در گرید D حدود 0.27% است.

مشاهده می کنید که گریدهای مختلف ورق آلیاژی A283 تنها در میزان کربن با هم متفاوت هستند کربن عنصر مهمی در آلیاژهای فولاد و آهن می باشد.

بر اساس مشخصات شیمیایی ترکیب این فولاد می توان مهم ترین ویژگی های مکانیکی آن را که شامل استحکام تسلیم و استحکام کششی است را بیان کنیم. استحکام تسلیم ورق آلیاژی A283_Gr A برابر است با ۲۴ و استحکام کششی آن بین ۴۵ تا ۶۰ است. استحکام تسلیم ورق A283_Gr B برابر است با ۲۷ و استحکام کششی آن بین ۵۰ تا ۶۵ می باشد. استحکام تسلیم ورق آلیاژی A283_Gr C برابر است با ۳۰ و استحکام کششی آن بین ۵۵ تا ۷۵ می باشد و استحکام تسلیم ورق A283_Gr D برابر است با ۳۳ و استحکام کششی آن بین ۶۰ تا ۸۰ می باشد.

قیمت ورق A283

قیمت ورق st52، در آهن رسان قیمت ورق a516، ارائه فوری قیمت ورق کویل، قیمت ورق آجدار، استعلام فوری قیمت ورق sw22، قیمت ورق ابعادی، استعلام آنلاین قیمت ورق کاویان، قیمت ورق گالوانیزه، نمودار قیمت ورق سیاه، از سایت www.ahanresan.ir  قیمت ورق a283 gr c، قیمت ورق گالوانیزه،  انجام کلیه عملیات و خدمات برشکاری، آهنگری و اعلام روزانه ورق a283 چیست، قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان، آهن رسان ارائه دهنده قیمت ورق st52، استعلام قیمت ورق آهن است، قیمت ورق a283 gr c، ورق a283 چیست تمام مطالب مهم و به روز برای افزایش آگاهی ، قیمت ورق a516، در آهن رسان قیمت ورق گیلان قطعات، قیمت ورق کاویان، آیا می دانید برای فهمین وزن و  نمودار قیمت ورق سیاه، قیمت ورق سیاه گیلان، در ahanresan  قیمت ورق اکسین st37، ورق a283 چیست، برای انجام معامله آهن و فولاد و سایر محصولات قیمت ورق a516، قیمت ورق st52، فرمول محاسبه استاندارد a283، فروش ورق st52 در اصفهان، آهن رسان به عنوان نمایندگی فروش ورق st52، ورق st52 کاویان A283 Gr C، انواع ورق آلیاژی در ایران و کارخانه های تولید کننده قیمت ورق a283 gr c، ورق a283 چیست، کاربرد انواع محصولات آهنی و فولادی که کیفیت بالایی  دارند در آهن رسان قیمت ورق a516، قیمت آهن ۱۴، در کنار محصولات صنعتی و ساختمانی برای دیدن قیمت آهن کیلویی، آهن رسان نمودار قیمت آهن، قیمت قوطی آهن

خرید ورق A283 به قیمت کف بازار

ورق آلیاژی A283 در گرید ها و استانداردهای مختلفی ساخته و استفاده می‌شود اما معمولاً در خاورمیانه A283_Gr C بیشتر کاربرد دارد و رایج تر است. همان‌طور که در قسمت قبلی مشاهده کردید میزان کربن در تمام گریدهای این ورق پایین است در واقع ورق آلیاژی A283 نوعی ورق فولادی کم کربن می باشد و تا حدودی گرید A283_Gr C به ورق فولادی A36 که یک ورق فولادی دریایی به حساب می‌آید شباهت دارد این دو نوع ورق آلیاژی برای ساخت و ساز مثل ساخت پل و تأسیسات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و از ویژگی های مهم این ورق ها می توان به جوشکاری راحت آن‌ها اشاره کرد. قیمت ورق A283 طبق ابعاد اندازه ها ضخامت و وزن کارخانه سازنده استاندارد ساخت و ویژگی‌های دیگر تعیین می‌شود. همان‌طور که می دانید قیمت محصولات فولادی معمولاً تحت تأثیر نوسانات شدید بازار قرار می‌گیرد که این مورد ناشی از عوامل مثل نوسان در قیمت نفت دلار حامل های انرژی هزینه حمل و نقل قیمت مواد اولیه آهن قراضه فولاد آهن اسفنجی سنگ آهن تغییر در میزان تقاضا و تغییر در شرایط آب و هوایی و جغرافیایی تغییر در شرایط سیاسی منطقه و جهان است؛ بنابراین جهت استعلام فوری قیمت ورق فولادی و خرید ورق A283 با ما تماس بگیرید تا این محصول را به نرخ کارخانه و کف بازار در اختیار شما قرار دهیم.