فولاد چیست و چه کاربردی دارد

کاربرد فولاد یک پروفیل باز با مقطع U شکل لاتین است. این پروفیل از یک صفحه افقی به نام بال و دو صفحه عمودی به نام بال تشکیل شده است. ناودانی ها از شکل ظاهری خوبی برخوردار هستند و به همین دلیل در بسیاری از برنامه های کاربردی در پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.قیمت میلگرد راد همدان در تهران انوع میلگرد از نظر روش تولید و شکل نهایی قابل بررسی است. در استانداردهای تعیین شده توسط سازمان ملی استاندارد ایران ، فقط پروفیل و استانداردهای میلگرد نورد گرم ارائه شده است. فولاد چیست و چه کاربردی دارد

کاربرد فولاد در کجاست؟

سایر استانداردها مانند استانداردهای اروپا و روسیه می توانند اطلاعات خوبی را در این زمینه ارائه دهند.

فولاد از نظر کاربرد به عنوان U و C تعریف می شوند. بسته به کاربرد کشور برای گل میخ ، دو استاندارد در نظر گرفته می شود: UPN و UPE. تفاوت این دو استاندارد در بالهای استفاده شده در هر یک از این دو مورد است. استاندارد UPE دارای فلنج موازی است و به گل میخ C اختصاص می یابد ، در حالی که استاندارد UPN دارای فلنج مخروطی است و برای گل میخ U استفاده می شود. روش های قیمت گذاری میلگرد کرامپون های UPN که به کرامپون های اروپایی معروف هستند ، سنگین تر از سایر کرامپون های ایالات متحده هستند و عمدتا برای پروژه های بزرگ صنعتی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. فولاد چیست و چه کاربردی دارد

فولاد چیست و چه کاربردی دارد

انواع میلگرد

از برجستگی مش به طور عمده در ساخت قفسه های فولادی جامد ، تاسیسات سنگ خشک و سازه های سبک فولادی استفاده می شود. میلگرد آجدار ۱۲شاهین بنابA3 گل میخ های خرپایی گالوانیزه با گرما گرم و با روش های سرد و گرم تولید می شوند.کاربرد فولاد

میلگرد ساده

ستون های ساده در واقع ستون های صنعتی و ساختمانی هستند. این گل میخ ها از ورق گرم ساخته می شوند و در صورت نیاز گالوانیزه گرم یا گالوانیزه گرم می شوند. میلگرد آجدار ۲۰ ظفر بناب A3 گل میخ های این نوع عمدتا برای ساختن پل های تحمل بار استفاده می شود و در اندازه های 8 ، 10 ، 12 ، 14 ، 16 با ارتفاع 30-400 میلی متر تولید می شود.

میلگرد سبک

قائم سبك ، قائم سبك است كه سبكتر از وزنی است كه روی میز استاندارد استال تعریف شده است. قیمت انواع نبشی ابعاد و وزن این محصول با ابعاد ثبت شده در جدول علوم کامپیوتر مطابقت ندارد.فولاد چیست و چه کاربردی دارد.

میلگرد سنگین

از نظر وزن و ابعاد تعریف شده ، مقدار سنگین تر دقیقاً همان جدول استال است. این محصول بر اساس اندازه های ثبت شده در جداول محاسبه چندین کارخانه داخلی و همچنین برخی از کشورهای اروپایی تولید می شود. 3 کاربرد متفاوت شمع ورق یکی از ابزارهای دقیق مورد استفاده طراحان ، ماشین حساب ها و مهندسان ساخت و ساز این است.

استفاده از جداول استال باعث صرفه جویی در محاسبات و کاهش زمان محاسبه می شود. معمولاً خیزهای سبک و سنگین از نظر اندازه ، وزن ، استانداردهای مشاهده شده در هنگام تولید ، طراحی غرفه ، قیمت و کاربرد محصول متفاوت هستند. آلیاژ آلومینیوم مداد رنگی سبک و سنگین از نظر وزن ، اندازه و pr با همان معیارهایی که اندازه گیری می شوند اندازه گیری می شود.

استاندارد های میلگرد

همانطور که قبلاً ذکر شد ، استاندارد مرجع تهیه شده توسط سازمان ملی استاندارد4 کاربرد متداول فولاد لوله ای  فقط برای گل میخ های نورد گرم ارائه می شود.

این استاندارد به گل میخ های دیگر اشاره نمی کند و کارشناسان معتقدند که یک استاندارد کامل لازم نیست زیرا سایر گل میخ ها از حساسیت و اهمیت برخوردار نیستند. اشکال سفارشی برای یک کمد سفارشیسایر استانداردها مربوط به ابعاد قائم است. برای بالهای موازی و مخروطی دو استاندارد وجود دارد: این نوع گل میخ به عنوان مدل C شناخته می شود ، دارای بالهای موازی است. بنابراین ، با مشاهده گل میخ ها در سطح مقطع ، دو بال روی دو خط موازی رو به روی هم قرار گرفته اند.فولاد چیست و چه کاربردی دارد.

 انواع فولاد   قیمت   وزن
 نوع آلیاژی تماس بگیرید  12000
 نوع فولاد کربن تماس بگیرید 225
 نوع آهنی تماس بگیرید 698

میلگرد UPE

UNP: این گل میخ ها مدل U نامیده می شوند. قیمت ناودانی و انواع آن و دارای فلنج های مخروطی هستند که با یکدیگر موازی نیستند. قیمت میلگرد UPE

میلگرد UNP

برخی از استانداردهای معتبری که در سایر کشورها برای ناودان وجود دارد و در استاندارد 447-1 نیز به عنوان منابع معرفی شده اند ، عبارتند از: