قیمت ورق سیاه گالوانیزه

در بازار آهن و محصولات فولادی قیمت ورق سیاه که از محبوبیت و کاربرد فروانی در مصارف برخوردار هستند. قیمت ورق در بازار آهن الات و محصولات فولادی به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله این موارد می توان به :

  1. قیمت ورق
  2. وزن ورق
  3. ابعاد و ضخامت ورق
  4. جنس ورق
  5. فرآیند پوشش دهی شدن ورق

و… بستگی دارد.

ورق سیاه چیست

به ورقی که از فولاد و در طی فرآیند نورد گرم یا به اصطلاح (Hot Rolling)که در دمایی بالغ بر 930 درجه سانتی گراد و 1700 درجه فارنهایت تحت عملیات نورد کاری تولید می شود و در طی این فرایند خاصیت انعطاف پذیری هم پیدا می کند ورق فولادی گرم یا ورق سیاه گفته می شود و به دلیل اینه که سطح این محصول در طی عملیات تولید به حالت مات و کدری در امده است و مانند سایر ورق ها از سطح براق برخوردار نمی باشد به ان قیمت ورق سیاه گفته می شود فلز ورق سیاه به صورت عمده محصولات کارخانه جات بزرگ فولادی هستند که دامنه بسیار وسیع و گسترده ای در تولید انواع محصولات فولادی در ابعاد وضخامت های استاندارد دارند در ایران از جمله رایج ترین نوع ورق های فولادی و پرکاربرد می توان به ورق های :

اشاره کرد .

قیمت ورق سیاه گالوانیزه

قیمت ورق سیاه و انواع ورق های فولادی خود به تنهایی یک محصول نهایی به حساب نمی آیند و ورق های سیاه ساختمانی نیز به طور عمده برای ساخت محصولاتی نظیر انواع پروفیل های ساختمانی و مقاطع فلزی و تیراهن ها انواع تسمه ها و تجهیزات کشتی سازی و… کاربرد دارند .  خاصیت مطلوب ورق سیاه این است که به خوبی گالوانیزه می شود و از این رو می توان محصولاتی را از ان به دست آورد را پوشش گالوانیزه نمود . عمده نیاز به فلز ورق سیاه از طریق کارخانه های داخلی تامین می شود و از جمله مهم ترین این کارخانه ها می توان کارخانه فولاد مبارکه اصفهان را نام برد که فعالیت خود را از سال 1371 به طور رسمی آغاز کرده است .قیمت ورق گالوانیزه سیاه

 انواع ورق سیاه آهن رسان

فلز قیمت ورق سیاه را می توان بر اساس نوع کاربرد، ترکیب مواد و همچنین ظاهر و وزن به انواع مختلفی تقسیم بندی کرد :

a)     ورق سیاه رول شده، کویل یا کلاف

b)    ورق سیاه فابریک یا شیت

دو گرید ورق St37 و St52  در دسته ورق سیاه معمولی و صنعتی هستند .

قیمت ورق سیاه St37 به عنوان ورق سیاه معمولی با درصد کربن کمتر در صنایعی مانند ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد .

ورق سیاه St52 به عنوان ورق سیاه صنعتی با درصد کربن بیشتر در صنایع سنگین مانند ساخت ماشین آلات  مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت ورق های سیاه آهن رسان با دیگر ورق های فولادی

ازجمله بارزترین تفاوتی در ورق سیاه با سایر ورق های فولادی دارد تفاوت در ظاهر و رنگ این دو ورق می باشد ورق های سیاه دارای رنگی سیاه ومات هستند و ورق های روغنی و گالوانیزه سطحی براق دارند.قیمت ورق گالوانیزه سیاه

تفاوت ورق سیاه با ورق روغنی : فلز ورق سیاه در طس عملیات نورد گرم تولید می شود و ورق روغنی در طی عملیات نورد سرد تولید می گردد.

تفاوت ورق سیاه با ورق گالوانیزه: در طی مراحل تولید ورق سیاه هیچ گونه فرآیند آبکاری یا گالوانیزاسیون صورت نمی پذیرد قیمت ورق مانند گالوانیزه در برابر زنگ زدگی مقاوم است اما ورق سیاه یک لایه اکسیدی بر روی ان شکل می گیرد.

از جمله کاربردهای ورق سیاه می توان به :

  1. پروفیل های ساختمانی بسته یا باز شامل قوطی، ستونی، پروفیل
  2. مقاطع فولادی نظیر انواع تیر ورق، ناودانی، نبشی، سپری
  3. ورق پانچ، تسمه
  4. تانک و مخازن ذخیره سازی
  5. کشتی سازی و تجهیزات دریایی

کارخانه جات معتبر تولیدی ورق سیاه در ایران

فولاد مبارکه اصفهان

ازجمله مهمترین تولید کنندگان ورق های سیاه در کشور شرکت فولاد مبارکه ی اصفهان می باشد که در مسیر 75 کیلومتری شهر اصفهان واقع شده است. که این مجموعه از جمله بزرگترین واحد صنعتی فولادی  در ایران می باشد و دارا خط تولید شمش فولادی، در حوزه تبدیل شمش های به ورق فولادی فعالیت دارد.این کارخانه بیش از 30 سال سابقه در حوزه ساخت اننواع ورق های و محصولات فولادی دارد .قیمت ورق گالوانیزه سیاه

فولاد اکسین خوزستان

این کارخانه در 10 کیلومتری  جاده بندر امام خمینی  در شهر اهواز در استان خوزستان واقع شده است و با استفاده  از تجهیزات خود ورق سیاه با سطح کیفیت بالایی را تولید و به بازار عرضه می کند. ظرفیت تولید محصولات فولادی این کارخانه به بیش از 1 میلیون تن در سال می رسد.

فولاد کاویان

این کارخانه واقع در 9 کیلومتری جاده ی اهواز خرمشهر قرار گرفته است . از جمله تولیدات این شرکت می توان به:

اشاره نمود.

فولاد گیلان

کارخانه فولاد گیلان درشهر رشت واقع شده است ،این شرکت در سال 1382 تاسیس شده و از جمله محصولات تولیدی این شرکت می توان :

اشاره کرد.

کاربرد انواع ورق

از فلز هایی فلزی در کارهایی مانند ساخت بدنه خودروها، کشتی ها و هواپیماها، ساخت انواع سطح های فلزی، ساخت انواع مخازن و تانکرها و … استفاده می شود.

انواع ورق‌های فلزی آهن رسان 

پلیت سیاه(پلیت گرم)

پیلت سیاه صنعتی نورد گرم  ( صنایع مختلفی از جمله صنعت ساختمان، تانکر سازی، خودروسازی، مخازن خاص، کشتی سازی و صنایع سنگین فلزی و … دارد.)

 ورق سیاه   ابعاد   ضخامت 
 ورق سیاه صنعتی  1000*2000 10*10
 ورق سیاه ساختمانی 12500*2000 20*20
 ورق سیاه رول شده  2000*6000 30*60

پلیت روغنی (پلیت سرد) توسط تکنولوژی نورد سرد تولید شده

این پلیت ها به علت براق بودن و جلوه خوب آن ها بیشتر بر روی ظاهر اجسام کاربرد دارند.به علت استفاده از نورد سرد در پلیت روغنی کیفیت و ظاهر این ورق بسیار عالی است.قیمت ورق گالوانیزه سیاه

ورق سیاه گالوانیزه

قیمت ورق سیاه در کانال قیمت گذاری آهن رسان https://ahanresan.ir/st37/فولاد مبارکه اصفهان قیمت ورق رنگی قیمت ورق st52 قیمت ورق سیاه در بورس در مقالات تحلیلی سایت آهن رسان قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق اکسین قیمت ورق قطعات قیمت ورق گالوانیزه تاراز قیمت ورق گالوانیزه شیروانی قیمت ورق رنگی قیمت ورق گالوانیزه رنگی قیمت ورق شیروانی قیمت ورق گیلان  در کانال قیمت گذاری آهن رسان قطعات قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان آهن پخش قیمت ورق گالوانیزه 6 متری قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر قیمت ورق سیاه در تبریز قیمت ورق رنگی قیمت ورق سیاه در بورس نمودار قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق روغنی قیمت ورق اکسین آهن ملل قیمت و وزن ورق گالوانیزه قیمت ورق رنگی قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه آهن پخش اصفهان قیمت ورق st52 قیمت ورق سیاه در بورس قیمت ورق روغنی در وب سایت آهن رسان بارگذاری شده است.

پلیت گالوانیزه

پلیت گالوانیزه نوعی فولاد است که با روی پوشانده شده است. دلیل این امر مقاوم کردن پلیت در برابر خوردگی می باشد. از این قیمت ورق سیاه در جاهایی مانند سقف شیروانی ها، گلخانه ها و هر جایی که در آن امکان این وجود که سطح آن خورده شود به کار می رود. هر چه ضخامت روی بیشتر باشد مقاومت ورق نیز بیشتر می شود از این ورق بیشتر در جاهای مرطوب استفاده می شود.قیمت ورق گالوانیزه سیاه