قیمت ناودانی گالوانیزه در مشهد

ناودانی یک محصول فولادی پرکاربرد است که در کارخانه های زیادی تولید می شود. این محصول معمولا از آهن، فولاد و آلیاژهای مختلف آن، آلومینیوم و فلزات پرکاربرد دیگر ساخته می شود. این محصول هم در ساختمان سازی و هم در صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد در ادامه مطلب انواع آن را معرفی می کنیم و در مورد قیمت ناودانی گالوانیزه در مشهد توضیحاتی ارائه خواهیم داد.آهن یک فلز با مقاومت بالا و البته با مشخصات فنی خوبی می باشد. آهن چند نوع دارد که از سنگ آهن استخراج و تولید می شوند. یکی از خصوصیات و شاید نقاط ضعف این فلز اکسیداسیون آن در شرایط آب و هوایی مرطوب و خورنده است. زنگ آهن موجب فرسایش تدریجی ان می شود و این موضوع سبب شده تا روش هایی برای جلوگیری از زنگ آهن به وجود آید.قیمت ناودانی گالوانیزه در مشهد

اما فولاد چیست؟

این محصول در واقع یک آلیاژ فلزی است. آلیاژی از فلز آهن است و بسیاری از خصوصیات آن را به ارث می برد. همواره بر سر اینکه فولاد فلز است یا نه بحث هایی وجود داشته است. قیمت ناودانی در مشهد واقعیت این است که فولاد فلز نیست بلکه آلیاژ است. آلیاژی از آهن و فلزات و عناصر مختلف دیگر . بنابراین می توان تعداد زیادی فولاد با مشخصات مختلف در کارخانه ها تولید کرد.

 

قیمت ناودانی گالوانیزه در مشهد

ناودانی آهنی آهن رسان

یک مقطع فلزی یا فولادی است که سطح مقطعی به شکل U دارد. یک قسمت میانی دارد و دو بال که به صورت عمود بر آن متصل شده اند. اندازه بال ها، سایز قسمت میانی، طول و ضخامت ناودانی از مشخصات اصلی آن به شمار می روند.ناودانی را به صورت شاخه یا به صورت لقمه و خرد می توانید در بازار پیدا کنید. این محصول معمولا شاخه های 6 یا 12 متری دارد. جنس آن از فولادهای مختلف، آهن و یا فلزات دیگر می تواند باشد. بر اساس کاربردی که ناودانی در صنایع مختلف دارد، نوع آن ، استاندارد ساخت، کارخانه سازنده، جنس و … تعیین می شود.یکی از انواع ناودانی، نوع مشبک آن است که دارای سوراخ هایی در قسمت جان است. یکی دیگر از انواع ناودانی نوع گالوانیزه شده آن است. ناودانی گالوانیزه در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد. در شرایط آب و هوایی مرطوب تا حد زیادی در برابر اکسیداسیون و خوردگی مقاومت نشان می دهد.قیمت ناودانی گالوانیزه در مشهد

کاربردهای ناودانی آهنی

این محصول هم در ساخت و ساز و هم در صنایع دیگر کاربرد دارد از آن برای خودروسازی، ساخت اسکله و تجهیزات دریایی، بناهای معماری و ساختمان سازی، ساخت چهارچوب و قاب، نمای سازه و ساختمان ها، ساخت خرپا، کاربرد ناودانی به عنوان تیر یا ستون و بسیاری از موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.از موارد استفاده دیگر ناودانی استفاده از آن در ترمیم دیوار تخریب شده به عنوان مهاربند، به عنوان پایه برای تجهیزات صنعتی، ترافیکی و گاردریل، استفاده از ناودانی جهت ساخت  ساپورت لوله ، چهارچوب درب و پنجره، اسکلت فلزی کامیون ها و ماشین آلات سنگین می باشد.در صنایع مختلف به محصولات با مشخصات گوناگون نیاز می شود. در کارخانه ها از نظر وزن دو نوع ناودانی سبک و سنگین ساخته می شود.

از ویژگی های مهم ناودانی

این محصول در برابر تنش های فولادی مقاومت بالایی دارد، فضای کمی را اشغال می کند و به راحتی و با سرعت نصب می شود. ناودانی فولادی در برابر ضربه نیز مقاومت و استحکام بالایی دارد همچنین عمو طولانی دارد و به خاطر وزن کمی که دارد وزن کلی اسکلت و سازه را کاهش می دهد.محصول ناودانی را با دو استاندارد اصلی UPN و UPE تولید می کنند. شکل ظاهری سطح مقطع آن ها U و  C است. در استاندارد UPE بالها موازی بوده و سطح مقطع به شکل C دیده می شود. و نوع UPN دارای بال های مخروطی شکل بوده و سطح مقطع U دارد. البته استانداردهای ساخت ناودانی در کشورهای مختلف ممکن است متفاوت باشد.

 ناودانی   درصد آلیاژ  نوع کاربرد
 ناودانی آهنی  10 مصارف ساختمانی و صنعتی بزرگ 
 ناودانی صنعتی  15 در ساختمان و پروژه های عمرانی 
 ناودانی ساختمانی  20 درساختمان سازی
  1. لازم به ذکر است که محصول دیگری با نام ناودانی اروپایی نیز در بازار پیدا می شود که با علامت UNP نمایش داده می شود. از ناودانی اروپایی معمولا در پروژه های صنعتی استفاده می شود.
  2. ناودانی UNP ضخامت بیشتر و وزن بالاتری نسبت به استانداردهای دیگر دارد. از کاربردهای مهم این محصول استفاده به صورت جفت یا تکی در بادبندها،  استفاده به صورت دوبل یا تکی در تیرها، استفاده به صورت قوطی یا جفت در ستون ها و استفاده از آن به صورت جفت برای ساخت خرپا است. گفته می شود سایز رایج این محصول بین 30 تا 400 میلی متر است. یعنی اندازه ارتفاع ناودانی اروپایی بین 30 تا 400 میلی متر می باشد.قیمت ناودانی گالوانیزه در مشهد

قیمت ناودانی آهن رسان

قیمت ناودانی مشهد در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی https://ahanresan.ir/studs/ قیمت نبشی ۳ در مشهد قیمت قوطی در مشهد مشهد فولاد قیمت نبشی ۴ مشهد قیمت میلگرد در مشهد در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت پروفیل صنعتی در مشهد قیمت ناودانی اصفهان قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی مشهد در آهن آنلاین  قیمت نبشی ۵ قیمت نبشی 5 اصفهان قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی ۳ وزن نبشی ۴ مشهد قیمت نبشی 8*8 قیمت ناودانی مشهد قیمت سپری در مشهد در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت نبشی 3 قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی سنگین قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی سبک 5 قیمت نبشی اصفهان شرکت آهن ملل اصفهان قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد شماره تلفن اهن الات اصفهان در کانال آهن رسان قیمت میلگرد انبار اصفهان قیمت آهن اصفهان لیست آهن فروش اصفهان آهن آلات هاشمی اصفهان قیمت آهن ساختمان سازی قیمت ورق گالوانیزه در مشهد قیمت ناودانی مقطع قیمت ناودانی دست دوم قیمت انواع ناودانی اروپایی مرکزآهن قیمت پروفیل ناودانی سرد خم شده قیمت نبشی ۴ مشهد قیمت ناودانی پرسی قیمت ناودانی شیروانی در کانال تلگرام آهن رسان به صورت روزانه بارگذاری می شود.

تولیدکنندگان ناودانی فولادی

در ایران کارخانه  های زیادی هستند که انواع ناودانی را تولید می کنند که از مهم ترین آن ها می توان به کارخانه فولاد تبریز، آریان فولاد، فولاد تهران، فولاد توس، فولاد البرز غرب و فولاد کوهپایه اشاره نمود.ناودانی را می توان هم به صورت فابریک و هم به صورت پرسی تولید نمود. مسلما ناودانی فابریک قیمت و کیفیت بالاتری دارد. برای ساخت ناودانی فابریک از روش نوردکاری استفاده می شود. نوردکاری یا به صورت گرم همراه با کوره و یا به صورت سرد در دمای اتاق انجام می شود.برای ساخت ناودانی پرسی از خمکاری و پرسکاری ورق فولادی استفاده می شود و نیاز به نورد فولاد نیست.قیمت ناودانی گالوانیزه در مشهد

از مهم ترین استانداردهایی که برای ساخت ناودانی استفاده می شود می توان استاندارد اروپایی، فرانسه، DIN-1026, DIN EN ISO 12944-3, NF A 45-255 را معرفی نمود.