قیمت میلگرد راد همدان در تهران

معماران  و سازنده  از قدیم  ایام تا به الان  از میلگردر برای ایجاد استحکام در سازه های بتنی استفاده می شود همان گونه که بتن جز مصالح مهم در ساختمان سازی می بشاد و در برابر نیروهای فشاری مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. قیمت تیرآهن ترک در تهران در مقابل  میله فولادی هم به این گونه است  و از آن برای استحکام و تحمل نیروها و فشارهای برشی و خمشی در بتن  از ان استفاده می شود . در تعریفی ساده می‌توان گفت میلگرد به عنوان تقویت کننده‌ی بتن شناخته می‌شود.قیمت میلگرد راد همدان در تهران

بتن چه معایبی دارد

سازه های بتنی در برابر نیروهای کششی  و چرخشی از مقاومت  بسیار کمی برخوردار است و ازناقص کمی برخوردار می باشد تااز سازه به حوه احسنت محافظت کند . قیمت میلگرد در تهران  همچنین آرماتورها در بتن برای ایجاد استحکام و مقاومت میلگرد استفاده می شود.

قیمت میلگرد تحت تاثیر عواملی مختلف به صورت لحظه ای و نوسانی تغییر می کند از جمله این موارد می توان به :

 1. نرخ دلار و ارز
 2. عوامل سیاسی و اقتصادی
 3. ابعاد
 4. وزن
 5. ضخامت
 6. برند
 7. کارخانه سازنده
 8. دلار ازاد و نیمایی
 9. بازارهای منطقه ای و فرار منطقه ای
 10. بازار آهن الات و فولاد
 11. قیمت سنگ آهن
 12. بازار عرضه و تقاضا

تاریخچه‌ی تولید میلگرد

اگر بخواهیم توضیح کوتاه در مورد تاریخچه میلگرد بدهیم  باید با این موضوع شروع کنیم که مخترع میلگرد  شخصی به اسم  جوزف لوئیس در سال ۱۸۰۰ میلادی بود. که آموخت با اضافه کردن میله های فولادی بخ بتن  می توان  مقاومت  آن را تا حدی زیادی افزایش داد هدف نهایی نیز افزایش مقاومت مصالح  و سازه ها  در برابر حوادث  طبیعی می باشد. قیمت تیرآهن ترک در تهران و این امر با روندی که فرد  مخترع میله های فولادی در پیش گرفت به  حقیقت  پیوست .قیمت میلگرد راد همدان در تهران

 

قیمت میلگرد راد همدان در تهران

تقسیم‌بندی میلگرد براساس شکل ظاهر

به کلی میلگردها از نظر شکل ظاهری به دو دسته  :

 1. آجدار
 2. ساده

تقسیم بندی می شوند.  آرماتورها ساده ، سطحی صاف و فلزی دارند و قطر ان ها  با علامتی به اسم  فی نماش داده می شود این میلگردها  در بیشتر مصارف  صنعتی کاربرد دارند و در برخی موارد برای عملیات های خاموت زنی هم استفاده می شود میلگردهای آجدار در اشکال  مختلفی وجود دارند و قطر آن ها  از 5/5 میلیمتر تا  40 میلی متر متغیر است. تیرآهن 14 و انواع آن  و با علامت  تور نمایش داده می شود سطح میلگرد ها  به صورت  آجدار می باشد و به همین  علت  به آن ها  میلگرد آجدار هم گفته می شود ساختار این میلگردها به این صورت است که در مقابل آن ها آرماتورها ساده تر و بهتر هستند.قیمت میلگرد راد همدان در تهران

میلگردها  در بازار به  3 دسته  تقسیم بندی می شوند :

۱- میلگرد آجدار ۳۴۰ (میلگرد آجدار مارپیچ)

۲-میلگرد آجدار ۴۰۰ (میلگرد آجدار جناقی)

۳- میلگرد آجدار ۵۰۰ ( میلگرد آجدار مرکب)

استانداردهای میلگرد آهن رسان

آرماتور ها به روش ها و قطرها در انواع  مختلفی ساخته  می شود و این نکته  را هم  مد  نظر قرار می دهند که در ساختمان  های داخلی ارماتورها  با توجه  به کشوری که قرار است از آن استفاده کند با توجه به  شرایط اب هوایی متفاوت می باشد.

۱- استاندارد اروپا   EN و DIN

۲- استاندارد آمریکا ASTM

ISO 3- استاندارد ژاپن JIS

۴- استاندارد ایران  شماره ۳۱۳۲ استاندارد ملی ایران

انواع  میلگرد های موجود در بازار

میله های فولادی در طول ها  و  قطرهای مختفی وجود دارند که به  بررسی 6 نوع آن ها  که در بازار رایج تر و پر استفاده تر است می پردازیم  :

۱میلگرد اروپایی:   این  نوع میله  فولادی از عنصر منگنز ساخته  شده است و کمترین درصد مقاومت  در میان  سایر میلگردها  را  دارد  از این دسته میلگردها در پروژه هایی استفاده می شود که در مناطق  زلزله  خیز و ساختمان های در حال  احداث استفاده نمی شود و این  سبک میلگرد از کمترین قیمت  در بین سایر میلگردها برخوردار می باشد.

۲میلگرد فولاد کربن میلگرد سیاه :  این  دسته  میلگردها  نباید در محیط هایی که شرایط آب و هوایی مطلوب ندارند و رطوبت  زیادی دارند  استفاده  شود و به همین  علت  نقطه ضعف  این  میلگرد  آرماتور زنگ زدگی آن می باشد  چون اگر این  میلگرد  زنگ  بزند اطراف خود را می شکند .قیمت میلگرد راد همدان در تهران

۳میلگرد روکش اپوکسی :  این دسته میلگردها که به  آرماتور سیاه  نیز معروف است بر روی آن از روکش اپوکسی استفاده شده است و تنها  تفاوتی که دارد در میزان مقاومتی است  در مواجه با  ساییدگی و زنگ زدگی دارد  و  از این دسته  میلگرد 70 تا  1700 برابر نسبت به  زنگ  زدگی مقاومت بیشتری دارد.

۴میلگرد گالوانیزه:  این دسته میلگردها از نظر آسیب پذیری به سایر آرماتورهای سخت تر می باشند از نظر زنگ زدگی 40 برابر مقاوم تر از میلگرد سیاه است  و همین امر سبب شده تا  این  آرماتور از نظر قیمت  نسبت  به میلگرد روکشی اپوکسی 40 درصد  گران تر باشد .

۵میلگرد فایبرگلاس : این  نوع  میلگرد ها را نباید خم  کرد به  این  علت که  این سبک آرماتورها  از ترکیب فیبرکربن دار ساخته شده اند و این آرماتور مزیتی هایی دارد که  تحت  عنوان زیر است  :

 1. بسیار سبک می باشد
 2. زنگ نمی زند

۶میلگرد فولاد استنل: این  سبک میلگردها  در بازار به  وفور پیدا می شود  و قیمت آن حدود 8  برابر قیمت آرماتور اپوکسی می باشد و از مقاومت زیادی برخوردار است . محاسبه قیمت ورق ST52 و همچنین  ضد زنگ هم می باشد  و به  نسبت  آرماتور استنل  استیل  به میزان  500 برابر بیشتر در برابر زنگ  است .   

 انواع میلگرد   ابعاد   ضخامت
 میلگرد آجدار 1000*2000 23
 میلگرد ساده  12500*1000 25
 میلگرد اپوکسی 1000 14

میله فولادی آهن رسان

قیمت فروش میلگرد راد همدان آهن رسان https://ahanresan.ir/rebar/ قیمت میلگرد ۱۸ راد همدان شرکت میلگرد راد همدانقیمت و وزن میلگرد راد همدان قیمت میلگرد 12 همدان قیمت میلگرد ویان همدان قیمت روز میلگرد راد همدان با 9/ در ارزش افزد یک تن چقدر میودرم تلفن میلگرد راد همدان دفتر فروش میلگرد راد همدان در شرکت آهن رسان واقع در شهر مشهد و تهران قیمت روز میلگرد راد همدان با 9/ در ارزش افزد یک تن چقدر میودرم قیمت میلگرد ۱۸ راد همدان شرکت میلگرد راد همدان نمودار قیمت میلگرد راد همدان کانال تلگرام میلگرد راد همدان قیمت میلگرد 12 همدان کانال قیمت لحظه ای میلگرد دفتر فروش میلگرد راد همدان قیمت میلگرد ۱۸ راد همدان شرکت میلگرد راد همدان قیمت و وزن میلگرد راد همدان قیمت میلگرد 12 همدان قیمت روز میلگرد راد همدان با 9/ در ارزش افزد یک تن چقدر میودرم قیمت میلگرد ویان همدان کانال تلگرام میلگرد راد همدان دفتر فروش میلگرد راد همدان قیمت روز میلگرد راد همدان با 9/ در ارزش افزد در کانال روزانه قیمت گذاری آهن رسان  یک تن چقدر میودرم شرکت میلگرد راد همدان قیمت میلگرد ۱۸ راد همدان کانال تلگرام میلگرد راد همدان قیمت میلگرد ویان همدان نمودار قیمت میلگرد راد همدان صاحب کارخانه میلگرد راد همدان کیست.

روش نگهداری از میلگردها

۱- بریدن میلگردها باید تا جایی که امکان آن وجود دارد با وسایل مکانیکی صورت گیرد. خم کردن باید با روش سرد صورت گیرد نباید از حرارت بیش از ۱۰۰ درجه سانتی گراد استفاده شود .

۲- سرعت خم کردن را باید متناسب با نوع فولاد و دمای محیط انتخاب شود .

۳- خم کردن در دمای کمتر از ۵- مجاز نیست و نباید  صورت  بپذیرد.

مواردی که در بالا  گفته شد در زمینه  تولید و آرماتور و کاربردهای آن می باشد و اگر در این زمینه  فرد اطلاعاتی نداشته  باشد  باید قبل  از خرید اطلاعات  فنی مبتدی را در حد معمول فرا بگیرد تا دچار اشتباه  نشود .قیمت میلگرد راد همدان در تهران