قیمت تیرآهن ترک در تهران

فلز تیرآهن از جمله پروفیل هایی می باشد که وظیفه اصلی آن تحمل کردن  تنش‌ها و نیروهای  به وجود آمده از فشارهای برشی و لنگر خمشی می باشد که از این نوع پروفیل به وفور در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود . عملیات تولید این محصول در طی نورد کاری گرم صورت می پذیرد و تنها در برخی از موارد در انواع تیرآهن متفاوت است. این پروفیلی فولادی که در صنعت ساختمان کاربردهای زیادی دارد بر اساس یکسری از ویژگی ها در انواع استاندارد ها قرار می گیرد به عنوان مثال براساس.قیمت تیرآهن ترک در تهران

 1. قد تیرآهن
 2. وزن تیرآهن
 3. ابعاد و ضخامت
 4. وزن
 5. نوع کاربرد

تیرآهن ها به عنوان عضو مهم و اساسی و هم چنین جدانشدنی در یک سازه در انواع ساخت سازها مورد استفاده قرار می گیرند که هرکدام بسته به نوعی که دارند وظیفه و نقش آن ها متفاوت است .

 

قیمت تیرآهن ترک در تهران

تیرآهن ها به 3 استاندارد :

 1. IPE ‌
 2. INP
 3. IPB

تقسیم بندی می شوند .

تیرآهن به عنوان عضو بزرگ در یک سازه چه ویژگی هایی دارد

تیرآهن یک نوع پروفیل شناخته شده است که دارای سطحی مقطعی شکل می باشد در کل به دو نوع ظاهری  H / I  دسته بندی می شود که از آلیاژهای متنوعی در ساختار تولید ان ها استفاده شده است . این محصول به طور وسیع در صنایع عمرانی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله وظایف اصلی و نمادین در استفاده از قیمت تیرآهن در تهران  ها تحمل و انتقال فشارو بارهایی است که برساختمان وارد می کند از این دسته محصولات در طراحی ستون ها ،خرپاها،تیرها،اسمان خراش ها و …استفاده می شود.

اجزای تیرآهن

به طور کلی تیرآهن از دو بخش جان و بال ها تشکیل شده است که بخش اصلی تیراهن که به صورت میانه قرار دارد را جان تیراهن می نامند و لبه های آن ها که کناره ی بالا و پایین تیرآهن را تشکیل می دهند بال های تیراهن می نامند .

امروزه عوامل زیادی در تعیین قیمت محصول تیراهن نقش دارند که از جمله این موارد می توان به موضوعیت های زیر اشاره کرد :

 1. بازار عرضه و تقاضا استفاده زیاد از این محصول فولادی ارزشمند
 2. ابعاد
 3. وزن
 4. ضخامت
 5. نوع برند
 6. کارخانه تولید کننده
 7. عناصر وآلیاژهای به کاربرده شده
 8. نوع استاندارد

همه این موارد در تعیین قیمت فلز تیرآهن موثر هستند.قیمت تیرآهن ترک در تهران

مزایای استفاده از تیرآهن را نام ببرید

 1. بعد از اتمام سازه امکان توسعه  آن وجود دارد.
 2. اتصال چندین قطعه به یکدیگر امان پذیر می باشد.
 3. قطعات در کارخانه و مطابق استاندارد ساخته شده اند.
 4. نصب و راه اندازی سریع و اسانی دارند.
 5. به عنوان اسمان خراش ها در ارتفاعات زیاد مورد استفاده قرار می گیرند.

معایب استفاده از تیرآهن را نام ببرید

 1. خوردگی فلزات در برابر عوامل خارجی
 2. تمایل قطعات فلزی به کمانش و سایش
 3. اتصال نامناسب قطعات که با جوشکاری توسط یک فرد نیمه ماهر صورت می پذیرد  سبب بروز اشکال در اینده برای ساختمان می شود درحالی که در کشورهای دیگربا استفاده از پیچ و مهره تمامی اتصالات به یک دیگر صورت می پذیرد.

انواع تیرآهن آهن رسان بر اساس استاندارد

خوب در پاراگراف های قبلی درباره انواع استاندراد های تیرآهن براساس نوع کاربرد و ظاهذ صحبت کردیم که در این پراگراف این مبحث را وسیع تر ادامه می دهیم .

این تیراهن با نماد تیراهن معمولی شناخته می شود و از نظر شکل ظاهری شباهت به کلمه I انگلیسی دارد و براساس استاندارد های تولید تیرآهن اروپا تولید می گردد این تیراهن هر دو بال های ان دارای ضخامتی یک یکسان می باشد یعنی از ابتدا بال تا انتهای بال ضخامتی یک دست و هم سان دارند و در ساخت سازهای برج هاو ساختمان های ایرانی مورد استفاده معماران و فعالان در این حوزه قرار می گیرد.

 

این استاندارد هماندد استاندارد اول شکل ظاهری ان مشابه کلمه انگلیسی I   می باشد و مطابق استاندارد های کشور چین و روسیه تولید و به بازار عرضه می گردد و تنها تفاوتی که  با استاندارد اولی دارد در اندازه بال های خود می باشد به این صورت که ضخامت بال های ان با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش پیدا می کند.

نکته :

دو استاندارد گفته شده علاوه براین که در داخل کشور تولید می شوند به وفور از بازارهای خاورمیانه به کشور وارد می شوند. در هنگام خرید تیراهن های INP/ IPE به دلیل شباهت زیادی که به یک دیگر دارند باید توجه ویژه ای داشته باشیم تا تیراهن اشتباهی را خریداری نکنیم.

این سبک تیراهن که به تیرآهن هاش در بازار فولاد یاد می شود از زیرشاخه ای اصلی تیراهن محسوب می شود و به صورت 3 گرید :

 1. هاش سبک
 2. هاش سنگین
 3. هاش فوق سنگین

در بازار یافت می شود . در این سبک تیراهن ها اگر بال تیراهن با جان ان برابر باشد به ان تیراهن بال پهن یا هاش گفته می شود . به طور کلی تیراهن هاش در سایزهای ۱۰۰۰-۱۰۰ تولید می‌شود. کارخانه تولیدی ذوب آهن  هاش هایی با سایزهای ۱۶۰، ۱۸۰ و ۲۰۰  تولید و به بازار عرضه می کند.

انواع هاش

 1. بال‌پهن سنگین HEB
 2. بال‌پهن سبک HEA
 3. سنگین TPB

نکات طلایی برای آشنایی بیشتر با پروفیل تیرآهن

وجود علامت اختصاری V  که به معنای تیر سنگین و علامت L نشان‌دهنده‌ تیر سبک IPBVمی باشد یعنی تیرآهن عریض سنگین و IPBL تیرآهن عریض نامیده می شود .

 انواع تیرآهن ترک   گرید  ابعاد 
 ترک 50  1000 30
 ترک 60 2000*6000 20
 ترک 45 4000*2000 45

تیرآهن لانه زنبوری (CPE)

تیراهن لانه زنبوری می تواند نیروهای برشی و لنگرخمشی زیادی را با میزان فشار بیشتری تحمل کند جان این تیرآهن ظاهری ذوزنقه شکل دارد که به یک دیگر برش داده شده اند و به ان ها تیراهن لانه زنبوری می گویند چون شبیه لانه زنبور هستند این تیراهن ها به سبب این شکل ظاهری از حفره های تو خالی در طول جان خود برخوردار می باشند.

مزایای استفاده از تیرآهن لانه زنبوری
 1. وزن سبک‌تری دارد و از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تر است
 2. به خاطر داشتن حفره هایی خالی در جان خود می تواند به عنوان مسیری برای عبور لوله ها و تاسیسات باشد .

تیرآهن آهن رسان 

 قیمت تیرآهن ترک  دست دوم آهن رسان https://ahanresan.ir/beam/تهران قیمت تیرآهن ۱۶ تهران قیمت تیرآهن 12 قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت تیرآهن ۲۰ اصفهان قیمت تیرآهن ۸ قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت روز تیر آهن 16 در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت تیرآهن ۱۶ تهران قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت تیرآهن ۲۰ اصفهان قیمت تیرآهن 12 قیمت تیرآهن 14 دست دوم تهران قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت تیرآهن ۱۴ یزد قیمت روز تیر آهن 16 قیمت هر کیلو آهن امروز علت افزایش قیمت آهن آلات قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان آهن رسان قیمت تیر آهن 16 کاهش قیمت آهن امروز قیمت آهن دست دوم قیمت تیرآهن ۵۰ قیمت تیرآهن ipe لیست قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان قیمت تیرآهن 25 قیمت تیرآهن ۱۶ رفسنجان استان کرمان قیمت تیرآهن 14 دست دوم تهران قیمت تیرآهن در کرج قیمت تیرآهن ۲۸ در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

معایب استفاده از تیرآهن لانه زنبوری
 1. به دلیل وجود حفره‌ها  در طول جان تیراهن مقاومت کششی آن پایین امده است .
 2. برای یکپارچه‌سازی آن را سرتاسر جوشکاری می‌کنند.

نامناسب هستند .قیمت تیرآهن ترک در تهران