قالب سازی آلومینیوم

قالب سازی آلومینیوم

قالب سازی آلومینیوم صنعتی است که درسمت ایجاد تولیدها آلومینیومی کاربرد داراست . انواع توی فلزی قالب‌های صنعتی که برای ایجاد قطعات آلومینیومی ساخته می شود ,  اهمیت منگنه های فنس ر پایه ی شیوه ساخت کالا به دو مدل تقسیم میشود . جور قالب بر طبق ویژگیهای قطعه آخرین مشخص و معلوم می شود .قالب سازی آلومینیوم
اشکال قالب آلومینیوم :
1 . قالب های ریخته گری
• دایکست
• ریژه یا این که ثقلی
2 . قالب پرس
• اکستروژن
قالب ریخته گری :
به خواسته ایجاد قطعات آلومینیومی به شیوه ریخته گری دو دسته قالب بر مبنای ویژگی‌های متاع متبوع مورد به کارگیری قرار می‌گیرد . قیمت ورق سیاه گالوانیزه قالب سازی آلومینیوم قالب دایکست و قالب ریژه از گونه های قالبهای ریخته گری میباشند . که در تحت به توضیحات آن میپردازیم .

قالب اکستروژن چیست ؟ | مراحل ساخت قالب آلومینیوم | عصر صنعت اشراق

قالب دایکست :

قالب‌های دایکست برای ایجاد قطعات که به شیوه ریخته گری زیر فشار بالا ایجاد میشوند ,قیمت تیرآهن ترک در تهران  به فعالیت می‌رود قالب سازی آلومینیوم . در‌این روش آلومینیوم مذاب با فشار وارد قالب میشود ودر شرایط ذیل فشار به طریق .قالب سازی آلومینیومانجماد در میاید

مزایا و معایب قالب سازی دایکاست :

این‌شیوه قابلیت و امکان ایجاد قطعات آلومینیومی در تیراژ بالا به صورت خصوصی , کیفیت بالا سطحی عالی و دیواره دوچندان نخ نما 1 . 5 تا 15 mm را به وجود می آورد . قطعات ایجاد شده بدین این‌راه از استحکام بالایی برخور دارا هستند . علی رغم مزیت‌ها و قابلیت‌های مضاعف , هزینه ایجاد قطعه بدین این‌شیوه بالاست .

قالب ریژه یا این که ثقلی :

این جور قالب برای ساخت قطعات به شیوه ریخته گری با فشار زیر , به عمل می رود .
این قالب‌ها از مال فولاد به صورت دو نصیب اثبات و متحرک تشکیل شده و بهم پیوند می خورد .

مزایا و معایب قالب ریژه :

قابلیت و امکان ساخت قطعاتی که میزان ضخامت آن در تراز یکنواخت نمیباشد , استحکام قطعات ایجاد شده به‌این روش مضاعف است . هزینه پباده سازی این قالب به دلیل پیچیدگی آن بالاست .

قالب پرس :

قالب اکستروژن یک کدام از اشکال قالب جهت ساخت قطعات آلومینیومی به شیوه پرس برش است . مال این قالب از فولاد گرمکار است که در پی به صورت بدون نقص در رابطه فولاد بکار رفته و خاصیت آنان حرف خوا هیم کرد . قیمت میلگرد در مشهد قالب سازی آلومینیوم در‌این این‌راه آلیاژ آلومینیوم به صورت خمیری و خیر مذاب , پایین فشار یکنواخت وارد قالب شده و ازطرف مقابل به منظورصاف شدن قطعه کشیده می شود , آنگاه برای بهبود کیفیت متاع پایین عملیات گرم کاری و سرد کاری قرار می‌گیرد .قیمت ورق فولادی رنگیاین‌شیوه قابلیت و امکان ایجاد قطعات با ارتفاع بلند و یا این که تعدادی تکه ای را می سازد و کاربرد فراوان متعددی در صنعت آلومینیوم و قالب سازی آلومینیوم دارااست , گونه های پروفیل های آلومینیومی به‌این این‌راه ساخت می شود .

ساخت قالب آلومینیوم :

گونه های قالب سازی آلومینیوم به دو سطح پباده سازی و ساخت تقسیم می شود .
پباده سازی قالب مهم ترین و با اهمیت ترین سطح ایجاد قالب آلومینیوم است که مبنی بر طرح تراز بازه قطعه متبوع به طور معمول در فرمت اتوکد انجام می شود . طرح به صورت سه بعدی پباده سازی شده و وارد تراز ساخت می شود . قالب سازی سطح ساخت به دو تراز خودرو کاری و مونتاژ تقسیم می شود . به طورکلی در تراز خودرو کاری اشکال قالب , عملیات پایین با حق اولویت و تاخر گوناگون انجام می شود :تیرآهن های فولادیبرش قالب فولادی مبتنی بر طرح , تراشکاری اول , خودرو کاری سی ان سی , طاقت فرسا کاری فولاد , وایرکات قطعه , اسپارک کاری , تنش گیری از فولاد , سنگ کاری تراز قالب فولادی , فیلر کاری . قالب سازی آلومینیوم میلگرد آجدار ۱۴ظفر بناب A3بعداز انجام این عملیات قالب وارد سطح مونتاژ می گردد و برای به کارگیری آخرین و ساخت فراهم می‌گردد .

فولاد قالب سازی :

در وضعیت کلی فولادهای جان دار در صنعت های به سه نوع قسمت بندی می شوند که یک جور از آن‌ها در امر قالب سازی آلومینیوم قابل دعوا می‌باشند .

1 1 1
1 1 1
1 1 1
1 1 1

 

فولادهای گرمکار :

این مدل از فولادهای گرمکار برای کاربری های با دمای بیشتر از 320 سکو سانتیگراد است .
فولادهای سردکار محاسبه قیمت ورق آلیاژی a516 :این جور از فولاد که با است .قالب سازی آلومینیوم