همه آن چیزی که باید درباره تیرهای چوبی بدانیم

تیرهای الوار به طور گسترده ای در ساخت خانه استفاده می شود. وقتی بار (با پوند اندازه گیری شده) در واحد طول دارای مقدار ثابت بیش از بخشی از تیر باشد ، گفته می شود که بار به طور یکنواخت در آن قسمت از تیرچه توزیع می شود. یک تیر پرتوی با بار توزیع یکنواخت بین 110 و 122 پوند در هر فوت خط را در نظر بگیرید. الف – احتمال چیست …تیرهای چوبی به طور گسترده ای در ساخت خانه ها استفاده می شود. هنگامی که بار (با پوند اندازه گیری شده) در واحد طول دارای مقدار ثابت بیش از بخشی از تیر است ، گفته می شود که بار به طور یکنواخت در آن قسمت از تیر توزیع می شود. یک تیر کانتیول با بار توزیع یکنواخت بین 110 تا 122 پوند در هر فوت خط را در نظر بگیرید.تیرهای چوبی به طور گسترده ای در ساخت خانه ها استفاده می شود. هنگامی که بار (با پوند اندازه گیری شده) در واحد طول دارای مقدار ثابت بیش از بخشی از تیر است ، گفته می شود که بار به طور یکنواخت در آن قسمت از تیر توزیع می شود. یک تیر کنسول را با بار توزیع یکنواخت بین 90 تا 105 پوند در هر فوت خط در نظر بگیرید. آ. احتمال اینکه بار پرتو بیش از 99 پوند در هر فوت خط باشد چیست؟ ب احتمال اینکه بار پرتو کمتر از 92 پوند در هر فوت خط باشد چیست؟ ج مقداری L پیدا کنید که احتمال اینکه بار پرتو از L بیشتر باشد 0.4 باشد.همه آن چیزی که باید درباره تیرهای چوبی بدانیم

آشنایی با انواع تیرآهن و قیمت آن ها

انواع مختلف تیرهایی که مقاومت سازه ای را در ساختمان ایجاد می کنند

دوام یک ساختمان عمدتا به ستون ها و تیرهای آن متکی است. ستون ها به ایجاد پایه ای محکم در سازه کمک می کنند در حالی که تیرها مقاومت سازه ای مورد نیاز را به آن می بخشند. هدف اصلی یک عنصر ساختاری مانند یک تیر مقاومت در برابر بار نیروهای وارد شده با خم شدن به زاویه خاص است. تیرهای مختلفی در ساخت و ساز استفاده می شود. تیرها بر اساس برخی از عوامل اصلی مانند میزان پشتیبانی آنها ، اشکال ، طول و مواد آنها دسته بندی می شوند.بنابراین ، برای کمک به شما در جهت درک بهتر در این زمینه ، قصد داریم انواع تیرهای متداول در صنعت ساخت و ساز ، کاربردهای عملی آنها و مواد را مورد بحث قرار دهیم.

انواع پرتوهای پرتوی مورد استفاده در ساخت و ساز

برای تحمل نیروهای برشی ، مدیریت و توزیع بارهای عمودی ، موارد زیر بیشترین تیرهای مورد استفاده در صنعت ساختمان است.

  • پرتو ثابت
  • تیر پرتوی
  • پرتو پشتیبانی شده ساده (پرتو پشتیبانی شده آزاد)
  • به طور مداوم پرتو پشتیبانی می شود

تیرهای ثابت

همانطور که از نام آن پیداست ، یک پرتو ثابت هر دو انتهای آن ثابت است. همچنین به عنوان پرتو داخلی نیز شناخته می شود. در حقیقت ، انتهای پرتو هرگز نمی توانند کاملاً ثابت شوند. با این حال ، آنها به گونه ای قرار می گیرند که به تناسب اندام مورد نیاز برسند. حال ، بیایید نگاهی به کاربردهای عملی تیرهای ثابت در صنعت ساختمان بیندازیم.همه آن چیزی که باید درباره تیرهای چوبی بدانیم

کاربردهای عملی پرتوهای ثابت

تیرهای ثابت مقاومت در ساختار را ایجاد می کنند. از آنها برای مقاومت در برابر نیروهای افقی و عمودی استفاده می شود. نصب آنها در یک سقف شلخته یک خانه این است که چگونه می توانید از آنها بهترین استفاده را ببرید. تمام مقاومت چنین عنصر ساختاری از دو انتهای ثابت تحمل کننده بار ناشی می شود.

لوله را بشناسید و قیمت هرکدام را بدانید

پرتو CANTILEVER

شما ممکن است سازه های ساخته شده با این نوع تیرها را در اطراف خود دیده باشید. تیرهای کنسول از یک انتها پشتیبانی می شوند و در انتهای دیگر آنها دارای دیواره یا نوع دیگری سطح عمودی هستند. این یک عنصر سازه ای سخت است که کاملاً به یک سطح عمودی متصل است.احتمال خرابی سازه در مورد تیرهای کنسول افزایش می یابد. به عنوان مثال ، اگر ساختار عمودی متصل به آن از مواد نامرغوب ساخته شود ، ممکن است از بین برود.

تیرآهن ۱۸ ذوب آهن اصفهان

کاربردهای عملی پرتوهای گوزن

یکی از رایج ترین کاربردهای عملی تیرهای کنسول این است که تقریباً در بالکن ساختمان های دیگر نصب می شوند. نوعی تیر است که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد و می توان آن را با استفاده از دال یا قفسه ساخت. این عناصر به آن اجازه می دهد در برابر بارهای سازه ای مقاومت کند.در یک یادداشت ، ممکن است شما هم علاقه مند باشید که به وبلاگ ما در مورد بهترین گزینه های کفپوش بالکن موجود در پاکستان نگاهی بیندازید.

پرتو پشتیبانی ساده

یک پرتو پشتیبانی شده به راحتی در دو انتهای آن قرار می گیرد. به همین دلیل است که به عنوان یک پرتو پشتیبانی آزاد نیز شناخته می شود. این نوع تیر به گونه ای نصب می شود که در یک سر آن پایه سنجاق و در انتهای دیگر آن یک پایه غلتک داشته باشد. این باعث می شود که در کنترل نیروهای عمودی بسیار خوب عمل کند.

روش های قیمت گذاری میلگرد

کاربردهای عملی پرتوهای ساده پشتیبانی شده

این تیرها به عنوان یکی از متداول ترین انواع تیرهای مورد استفاده در ساخت و ساز ، کاربردهای بسیار متنوعی دارند. کیفیت آنها برای چرخش آزادانه آنها را برای ساخت پل های معلق و سازه های مقاوم در برابر زلزله مانند ساختمان های بلند مناسب می کند. اینها برخی از کاربردهای عملی تیرهای پشتیبانی شده ساده است.همه آن چیزی که باید درباره تیرهای چوبی بدانیم

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *