منبسط فلز چگونه ساخته می شود

فرآیند ایجاد فلز منبسط شده برای اولین بار در سال 1880 در هارتلپول انگلیس توسعه و ثبت شد. با وجود پیشرفت های تکنولوژیکی ، روند مدرن انبساط فلز همانند روش اصلی باقی مانده است.منبسط فلز چگونه ساخته می شود

Expanded Metal چیست؟

فلز منبسط شده صفحه یا ورق است که برش داده شده و به صورت مش کشیده شده است. کشش فلز منجر به ایجاد مش با فضاهای الماسی شکل می شود – اگرچه می توان الگوهای دیگری ایجاد کرد. انواع مختلفی از فلز را می توان گسترش داد ، از جمله: فولاد ضد زنگ ، فولاد نورد گرم ، فولاد نورد سرد ، آلومینیوم و غیره.الگوی مش می تواند متلاطم باشد (بیشترین بازترین قسمت را فراهم می کند) یا به صورت یک الگوی مستقیم با همه ردیف ها و ستون ها در یک راستا قرار دارد. نسبت سطح باز فضای تعیین شده برای عبور هوا ، آب و نور را تعیین می کند و با توجه به کاربرد فلز منبسط شده متفاوت خواهد بود.

قیمت پروفیل

استفاده از فلز منبسط شده مزایای مختلفی دارد:

مقرون به صرفه:

مقدار کمی فلز را می توان به یک قطعه بزرگ کشید.

فرآیند کارآمد:

هنگام ساخت و پردازش مش فلزی منبسط شده ، ضایعات بسیار کمی وجود دارد.

هادی خوب:

از آنجا که فلز منبسط شده یک قطعه است ، می تواند رسانای عالی برق ، شار مغناطیسی و گرما باشد.

تقویت کننده محافظ:

مشهای فلزی منبسط شده را می توان با شیشه ، بتن و سایر مواد برای مقاومت بیشتر ترکیب کرد.

استحکام بالا:

فلزات منبسط شده وزن را تحمل می کنند و در مقایسه با فلزات بافته شده یا جوشهای اتصالی مقاومت در برابر فشار را تحمل می کنند.

وزن کم:

فلزات منبسط شده سبک تر از ورق های فلزی سنتی هستند.

گردش خون را اجازه می دهد:

فلز منبسط شده به هوا و نور اجازه می دهد آزادانه حرکت کنند.

ویژگی های صوتی:

مش های خاص ساخته شده می توانند صوت را تقویت کرده و عایق صوتی را ایجاد کنند.

Expanded Metal چگونه ساخته می شود؟

فلز منبسط شده توسط دستگاه انبساطی تولید می شود که ورقها و سیم پیچهای فلزی جامد را به یک شبکه فلزی منبسط شده تبدیل می کند. در ماشین انبساط چاقو نصب شده است که الگوی مش را تعیین می کند. از آنجا که این فلز از طریق دستگاه انبساط تغذیه می شود ، همزمان با برش و کشش تحت فشار ، برش و کشش می یابد. شکاف های ایجاد شده توسط چاقو باعث کشش فلز می شود که سوراخ های یکنواختی ایجاد می کند. برای اطمینان از الگویی سازگار ، دستگاه منبسط شده با تغذیه فلز به صورت دستی برنامه ریزی یا کار می کند. سپس فلز منبسط شده نهایی را به کلاف پیچانده یا ورق می دهیم.بسته به کاربرد مورد نظر ، می توان از ضخامت های مختلف فلز استفاده کرد و الگوهای مشبک مختلفی را انتخاب کرد. L.W.D (Long Way Diamond) و S.W.D. (Short Way Diamond) معمولاً برای نشان دادن طول و عرض دلخواه سوراخهای مش به شکل الماس استفاده می شود.

فاکتورهای تعیین قیمت ورق

متداول ترین انواع فلز منبسط شده عبارتند از:

فلز منبسط استاندارد بسیار متنوع و مقرون به صرفه است. در اندازه های گوناگون و دهانه های مختلف ارائه می شود. این اغلب برای ایجاد یک سطح سفت و سخت ، برجسته ، مقاوم در برابر لغزش استفاده می شود. در فلز منبسط شده استاندارد ، رشته ها و پیوندها در یک زاویه یکنواخت تنظیم می شوند. این قدرت و استحکام اضافی را فراهم می کند در حالی که حداکثر گردش هوا را امکان پذیر می کند.فلز منبسط پهن شده توسط فلز منبسط شده نورد سرد تولید می شود تا صاف شود. در صورت نیاز به یک سطح صاف انتخاب می شود. فرآیند پهن شدن به طور کلی طول ورق را 5٪ افزایش می دهد.منبسط فلز چگونه ساخته می شود

تیرآهن ۱۶ فایکو

فلز شش ضلعی:

فلز منبسط شش ضلعی به جای بازهای الماس معمول ، دارای دهانه های شش ضلعی است. شکل شش ضلعی در حالی که اجازه عبور هوا ، نور ، گرما ، صدا و مایع را می دهد ، مقاومت بیشتری به فلز می دهد. در صورت انبساط زیاد فلز ، دهانه های شش ضلعی بر دهانه های الماسی ترجیح داده می شوند.

معماری گسترش یافته فلز :

فلز منبسط معماری دارای الگوی الماس با ویژگی های معماری اضافه شده است. نتیجه یک طراحی است که زیبایی زیبایی ، افزایش امنیت و حریم خصوصی و تهویه بهتر را با هم ترکیب می کند. برای اهداف کاربردی و تزئینی یا ترکیبی از این دو مناسب است.

روش های قیمت گذاری میلگرد

Micro Expanded Metal :

فلز میکرو منبسط شده دارای شکاف های کوچک در فلز سبک است. دهانه ها می توانند استاندارد ، صاف ، شش ضلعی و مربع باشند. این نوع فلز منبسط شده اغلب در فیلترها استفاده می شود.منبسط فلز چگونه ساخته می شود

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *