آلیاژ آلومینیوم

آلومینیوم در جوشکاری:

تیرآهن ۳۰ ذوب آهن اصفهان

تمیز کردن از آنجا که آلومینیوم نسبت بزرگی به اکسیژن دارد , لایه اکسید همیشه روی سطح آن وجود دارد . این فیلم باید قبل از هر گونه تلاش برای جوش , braze , یا solder مواد برداشته شود . همچنین باید از تشکیل در طول روند اتصال جلوگیری شود .در آماده‌سازی برای آلومینیوم برای جوشکاری ، جوشکاری ، یا لحیم‌کاری و جوش ، این فیلم را با یک ابزار تیز ، برس سیمی ، کاغذ سنباده ، یا وسایل مشابه انجام دهید . استفاده از گازهای بی‌اثر و یا کاربرد سخاوتمندانه شار از تشکیل اکسیده‌ای در طول فرآیند اتصال جلوگیری می‌کند .آلیاژهای آلومینیوم و آلومینیومی نباید با سود سوزآور یا cleaners با PH بالای ۱۰ تمیز شوند چون ممکن است به طور شیمیایی واکنش نشان دهند .لایه اکسید آلومینیوم باید قبل از جوشکاری حذف شود . اگر به طور کامل حذف نشده باشد ، ذرات کوچک اکسید ذوب‌شده در استخر جوش گیر خواهند افتاد و باعث کاهش شکل‌پذیری ، عدم ترکیب ، و احتمالا ً شکاف جوش خواهد شد .اکسید آلومینیوم می‌تواند به وسیله مکانیکی ، شیمیایی و یا الکتریکی حذف شود . حذف مکانیکی شامل scraping با ابزار تیز ، سنباده کاغذ ، برس سیمی  استیل ضد زنگ  پر کردن و یا هر روش مکانیکی دیگر است .حذف شیمیایی را می‌توان به دو روش انجام داد . یکی از آن‌ها استفاده از محلول تمیز کردن ، یا انواع حکاکی یا انواع nonetching است . انواع nonetching باید تنها زمانی مورد استفاده قرار گیرند که با قطعات نسبتا ً تمیز شروع می‌شوند و در ارتباط با سایر cleaners حلال استفاده می‌شوند . برای تمیز کردن بهتر ، راه‌حل‌های نوع حکاکی توصیه می‌شوند ، اما باید با دقت مورد استفاده قرار گیرند .زمانی که dipping به کار گرفته می‌شود ، شستشوی سرد و سرد به شدت توصیه می‌شود . محلول‌های نوع حکاکی ، محلول‌های بازی هستند . زمان در محلول باید کنترل شود تا زدایش زیاد رخ ندهد .آلیاژ آلومینیوم

محاسبه قیمت ورق A283

تمیز کردن شیمیایی :

تمیز کردن شیمیایی تمیز کردن شیمیایی شامل استفاده از شار جوش است . fluxes برای جوشکاری و لحیم‌کاری گاز بکار می‌روند . همچنین برای تمیز کردن فلز پایه ، پوشش روی الکترودهای آلومینیوم پوشانده شده نیز ادامه دارد . در هر زمان تمیز کردن etch و یا تمیز کردن شار مورد استفاده قرار می‌گیرد ، برای جلوگیری از خوردگی آتی ، شار مغناطیسی و حک شیمیایی باید به طور کامل از ناحیه جوش حذف شوند .تمیز کردن شیمیایی تمیز کردن شیمیایی شامل استفاده از شار جوش است . fluxes برای جوشکاری و لحیم‌کاری گاز بکار می‌روند . همچنین برای تمیز کردن فلز پایه ، پوشش روی الکترودهای آلومینیوم پوشانده شده نیز ادامه دارد . در هر زمان تمیز کردن etch و یا تمیز کردن شار مورد استفاده قرار می‌گیرد ، برای جلوگیری از خوردگی آتی ، شار مغناطیسی و حک شیمیایی باید به طور کامل از ناحیه جوش حذف شوند .سیستم حذف اکسید الکتریکی , سیستم حذف اکسید الکتریکی از بمباران کاتدی استفاده می‌کند . بمباران کاتدی در طول نیمه چرخه جوشکاری قوسی تنگستن جریان متناوب با الکترود مثبت ( پلاریته معکوس ) رخ می‌دهد .این یک پدیده الکتریکی است که در واقع روکش اکسید را منفجر می‌کند تا سطحی تمیز ایجاد کند. این یکی از دلایل جوشکاری قوسی تنگستن – تنگستن برای جوش آلومینیوم است .از آنجا که آلومینیوم به طور شیمیایی فعال است , فیلم اکسید بلافاصله شروع به اصلاح می‌کند . زمان تجمع بسیار سریع نیست , اما جوش‌ها باید بعد از تمیز کردن آلومینیوم در حداقل ۱۲ ساعت برای جوشکاری کیفی انجام شود . اگر مدت‌زمان طولانی‌تری رخ دهد , کیفیت جوش کاهش می‌یابد .آلیاژ آلومینیوم

آلومینیوم رسانایی حرارتی بالا و دمای ذوب پایین دارد . فولاد بسته به آلیاژ خاص سه تا پنج برابر سرعت دارد .

حرارت و دما فلز آلومینیوم :

  • حرارت بیشتر باید در آلومینیوم قرار داده شود , حتی اگر دمای ذوب آلومینیوم کم‌تر از نیمی از فولاد باشد . به دلیل هدایت حرارتی بالا , از پیش گرم اغلب برای جوشکاری مقاطع ضخیم استفاده می‌شود . اگر دما خیلی بالا باشد یا دوره زمانی خیلی طولانی باشد , استحکام اتصال جوش در آلیاژهای با حرارت و کار سخت شده ممکن است کاهش یابد .
  • از پیش گرم برای آلومینیوم نباید بیش از ۱ / ۳ درجه سانتی‌گراد باشد و قطعات باید در آن دمای بیش از حد لازم نگه‌داشته شوند . به دلیل هدایت گرمایی بالا , رویه‌ها باید از فرایندهای جوشکاری با سرعت بالاتر استفاده کنند . هر دو فرآیند قوس تنگستن و قوس فلزی این الزام را تامین می‌کنند .

روش های قیمت گذاری میلگرد

  • هدایت حرارتی بالای آلومینیوم می‌تواند مفید باشد , چون جوش در صورت دور شدن از جوش بسیار سریع خواهد بود . در کنار کشش سطحی , این کار به نگه داشتن فلز جوش در موقعیت کمک می‌کند و جوش کاری همه موقعیت را با قوس تنگستن گاز و قوس فلزی جوش عملی می‌کند .
  • انبساط حرارتی آلومینیوم دو برابر فولاد است . علاوه بر این , جوش‌های آلومینیومی در زمان سفت شدن از حالت مذاب , در حدود ۱ / ۱۲ درصد کاهش می‌یابد . این تغییر در بعد ممکن است باعث ایجاد اعوجاج و ترک‌خوردگی شود .
  • برای جوشکاری صفحات آلومینیومی , جوشکاری صفحات آلومینیومی , به دلیل دشواری کنترل قوس , باسن و ماهیچه پا سخت است که در صفحات کم‌تر از ۱ / ۸ تولید می‌شود . ( 3.2 میلی متر ) ضخامت . هنگامی که صفحه جوش سنگین‌تر از ۱ / ۸ اینچ است . ( 3.2 میلی متر ) , یک اتصال مشترک با یک bevel ۲۰ درجه مقاومت برابر با یک جوش در فرآیند oxyacetylene خواهد بود .
  • این جوش ممکن است متخلخل باشد و برای مفاصل فشرده مایع و یا گاز مناسب نباشد . جوشکاری قوسی به ویژه برای مواد سنگین مناسب است و در صفحات تا ۲ – ۱ / ۲ در صفحات مورد استفاده قرار می‌گیرد . ( ۶۳.۵ میلی متر )آلیاژ آلومینیوم

قیمت پروفیل

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *